Top Baneris

Užstrigo ties 70 proc. baigtumu – nukeliamos Druskininkų Kultūros ir kongresų rūmų pabaigtuvės

2022 sausio 24 d.
druskininku kulturos centras druskininkai statybos uostamiescio projektasTik SA
„Uostamiesčio projektas“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vienas ambicingiausių projektų Druskininkuose atsidūrė aklavietėje. Dar prieš kelis mėnesius buvo skelbiama, jog išraiškingos architektūros kultūros centro statybos artėja į pabaigą, tačiau šiuo metu, esant apie 70 proc. baigtumui, Druskininkų savivaldybė praneša apie trims metams į priekį nukeltą įgyvendinimo terminą.

Anksčiau buvo numatyta, jog projektas bus baigtas įgyvendinti 2022 metais, kai Druskininkuose vyks Pasaulio lietuvių žaidynės, o dabar tai bus siekiama padaryti iki 2025 m., kuomet Druskininkai neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.

Pagrindine pabaigtuvių nukėlimo priežastimi Druskininkų savivaldybė įvardina pernai Vyriausybės priimtą sprendimą nefinansuoti šio projekto.

„9-10 mln. eurų Druskininkų savivaldybei yra labai dideli pinigai, todėl prognozuoti projekto užbaigimo datos negalime – viskas priklausys nuo turimų lėšų. Tikimės projektą užbaigti greičiau, nei iki 2025-ųjų“, – sakė Druskininkų savivaldybės vyriausioji specialistė komunikacijai Diana Sinkevičiūtė.

Šiuo metu objekto statybos finansuojamos tik savivaldybės lėšomis, priduria savivaldybės atstovė. Kaip bus užtikrinamas trūkstamų lėšų finansavimas, ji informacijos nepateikė.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]
druskininku kulturos ir kongresu centras
Druskininkai final 1004 4

Nors susiduriama su finansavimo stygiumi, statybų aikštelėje darbai tęsiasi. Šiuo metu yra vykdomi Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų fasado tvarkybos darbai: uždengtas stogas ir montuojama stogo terasa, įrenginėjamas fasadas ir jo apšvietimas. Toliau tęsiami ir darbai viduje.

Daugiau nei 8 tūkst. kv. metrų ploto, beveik 2000 žiūrovų talpinsiantis kultūros centras pasižymės universalumu. Pavyzdžiui, organizuojant didelius renginius, visos trys centro salės, vaizdo projekcijų ir įgarsinimo transliacijomis bus sujungtos į vieną didelę erdvę. Taip kurorto kultūros centras galės būti lengvai pritaikomas skirtingoms meno rūšims ir įvairios apimties renginiams.

Projekto vertė – 34 mln. eurai. Pernai iš Vyriausybės buvo siekiama gauti 19 mln. eurų.

Pastato architektai: „Uostamiesčio projektas“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video