Top Baneris

Užduotis viešųjų ryšių specialistams – sutaikyti Danielį Libeskindą su Vilniumi

2016 gegužės 10 d.
Remigijus Šimašius (kairėje) ir Danielis Libeskindas<br>(Sauliaus Žiūros nuotr.)
Remigijus Šimašius (kairėje) ir Danielis Libeskindas
(Sauliaus Žiūros nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Baltojo tilto prieigose gegužės 10-osios rytą „piknikavo“ garbi savivaldybės kompanija su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi priešaky. Svarbiausias pikniko herojus – pasaulinio garso architektas Danielis Libeskindas, kurio vadovaujama „Studio Libeskind“ prieš kelias savaites laimėjo tarptautinį architektų konkursą projektuoti daugiafunkcį kompleksą „k18B“.

Nors konkurso rezultatai sukėlė didelį visuomenės, ir ypač – architektų pasipiktinimą, nors viešojoje erdvėje skambėjo karštų ir aštrių komentarų, susitikime apsieita be žalių kiaušinių ar pomidorų. O sostinės meras ir projekto autorius, paskelbė savivaldybė, tiesiog apžiūrėjo vietovę dešiniajame Neries krante, kur planuojama statyti daugiafunkcio komplekso „k18B“ kompleksą ir aptarti iššūkį architektams – sukurti svetingus, į aplinką integruotus verslo kvartalus, kurie skatins socialinius ryšius ir kurs miesto dvasią.

„Danielio Libeskindo projektas, išsiskiriantis savitu stiliumi ir originaliais architektūriniai sprendimais, abejingų tikrai nepaliks. Miestui itin aktualu, kad tobulinant šį projektą iki jo realizavimo būtų atsižvelgta į vilniečių lūkesčius – kad naujasis kompleksas darniai įsilietų į aplinką, išsaugotų panoramą, padėtų suformuoti šiuolaikinio miesto centro dešiniajame Neries krante vaizdą ir sukurtų estetišką solidžią viešąją erdvę nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės, kuri taps kviečiančia miesto arterija“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Tai nebus tiesiog pastatas, perkeltas į Vilnių. Kompleksas taps jungtimi tarp miesto gyvenimo ir laisvalaikio, prekybos bei pramogų, kultūros ir aplinkos, kuri leis pasijusti naujajame miesto centre. Dešinysis Neries krantas yra sėkmingai suprojektuoto verslo kvartalo pavyzdys. Šios miesto dalies papildymas unikaliu simboliniu objektu padės išbaigti architektūrinės verslo kvartalo „kalvos“ kompoziciją ir pakels modernaus Vilniaus miesto centro kokybę bei pagerins paslaugas ir padidins jo patrauklumą turistams, taps išskirtiniu orientyru, ikona, atspindinčia Vilnių“, – sakė architektas D. Libeskindas.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras bei multifunkcinį kompleksą „k18B“ vystančios investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

„Esame pasiryžę įgyvendinti „Studio Libeskind“ projektą ir džiaugiamės, investuodami į Vilnių – sparčiausiai regione augantį miestą. Nuoširdžiai tikimės, kad šis objektas taps viena iš Vilniaus vizitinių kortelių“, – sakė M. Žemaitis.

Planuojama, kad naujojo verslo komplekso plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, jame bus įkurta apie 1000 darbo vietų, o viešbutyje bus apie 300 numerių. Į kompleksą ketinama investuoti per 40 mln. eurų.

Šįvakar 17 val. D. Libeskindas Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje taip pat surengs viešą paskaitą „Augantis miestas“, kurioje dalysis savo įžvalgomis apie moderniausių pasaulio miestų, tarp jų ir Vilniaus, plėtros tendencijas. D. Libeskindas yra Modernaus meno centro pastato Vilniuje, kuris iškils buvusio kino teatro „Lietuva“ vietoje, projekto bei aktyvaus laisvalaikio centro „Vilnius Beacon“ vizijos Liepkalnyje autorius.

Parengta pagal Vilniaus m. savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video