Stilingi mediniai lipdukai jūsų kompiuteriui? Tamsoje šviečiantis bumerangas? O galbūt prie stalo tvirtinama aplinkai nekenksminga šiukšlių dėžė? Visi šie ir dar daugelis kitų naujų produktų prototipų buvo pristatyti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrike“ startavusiame renginių cikle „Inovacijų savaitė“.
„10 verslų – 10 prototipų“ – taip pavadintas renginys, kurio metu dešimt jaunų verslo atstovų pristatė savo inovacijų prototipus, kuriems patobulinti turėjo vieną iššūkių savaitę – būtent tiek laiko plušėti prie naujos idėjos jiems skyrė pirmąsias „Prototipavimo“ kūrybines dirbtuves organizavusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
Dešimt atrinktų jauno verslo idėjų autoriams MITA sudarė galimybę nemokamai padirbėti pasirinktoje erdvėje, gaunant visapusišką pagalbą, reikiamą įrangą bei mentorių konsultacijas. Net šeši iš jų pasirinko VGTU „LinkMenų fabriką“, nes neabejoja, jog tai – puikiausia erdvė kurti ir įgyvendinti savo idėjas.
Vienas dirbtuvių dalyvių – Nerijus Misius – per savaitę patobulino 3D spausdintuvą. Jis jau anksčiau buvo sukūręs panašų prietaisą, visgi naujasis kūrinys yra gerokai pranašesnis: gali spausdinti įvairesnius, sudėtingesnius prototipus, naudoti įvairesnes medžiagas, išgauti lanksčius modelius.
Įdomių dizaino sprendimų pasiūlė jaunos įmonės „Woodwe“ steigėjai, iš medienos sukūrę lipdukus „Apple“ kompiuteriams bei telefonams, o jau daugiau nei pusantro tūkstančio bumerangų savo rankomis pagaminęs Nemunas Pakalnis šįkart sukonstravo tamsoje šviečiantį bei skridimo trajektoriją brėžiantį bumerangą. Naują dizaino sprendimą pasiūlė ir įmonės „isort“ atstovas Dainius Krisčiūnas, pristatęs specialiai biurams skirtą prie stalo tvirtinamą šiukšlių dėžės laikiklį.
„Mūsų ir visų kitų startuolių buvimas „LinkMenų fabrike“ puikiai įrodo, koks svarbus verslo ir universiteto bendradarbiavimas. Verslui reikia konsultantų, o VGTU turi labai platų spektrą specialistų: nuo statybos ir mechanikos iki dizaino ir architektūros. Tai yra labai didelis žinių potencialas, kurį verslas gali panaudoti ir iš to uždirbti pinigus“, – sako D. Krisčiūnas.
Daugelis iš per pirmąsias „Prototipavimo“ kūrybines dirbtuves sukurtų prototipų greitu metu turėtų tapti realiais produktais ir papildyti rinką.
VGTU inf.