Top Baneris

Uždarius Gedimino kalną lankytojų laukia Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė

2017 sausio 6 d.
Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelė
Dėl Valdovų rūmų bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai ir panoramos, taip pat – tvarkomas Gedimino pilies kalnas. valdovurumai.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dėl tvarkomo Gedimino pilies kalno pasigrožėti sostinės panorama negalintiems lankytojams siūloma alternatyva – apžvelgti senamiestį iš Valdovų rūmų bokšto apžvalgos aikštelės. Tai viena muziejaus erdvių, iš kurios šaltuoju metų laiku sudaroma galimybė po stogu patogiai apžvelgti Vilniaus panoramą.

Ši galimybė, pasak Valdovų rūmų muziejaus rinkodaros koordinatoriaus Mindaugo Puidoko, iki šiol buvo teikiama kompleksiškai užsisakant ekskursiją, bet įvertinus, kaip atvykstantys turistai ir vilniečiai mėgsta grožėtis sostinės senamiesčio panorama, rūmai nusprendė leisti patekti į bokšto apžvalgos aikštelę visiems lankytojams.

XVI a. viduryje Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų kiemo pietrytiniame kampe buvo pastatytas laiptų bokštas, jungiantis gotikinę rytinio korpuso ir renesansinę pietinio korpuso galerijas bei užtikrinantis komunikaciją tarp aukštų. Atkūrus Valdovų rūmus, šiame bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Iš jos atsiveria ypatingas vaizdas į Vilniaus senamiestį – dėl bokšto aukščio matomi ne namų stogai, o bažnyčių fasadai, frontonai ir panoramos.

2013 m. liepos 6-ąją atvėrę duris Valdovų rūmai jau sulaukė kone milijono lankytojų.

valdovu rumu apzvalgos aikstele 2

Atkurtų Valdovų rūmų bokšte įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria ypatingas vaizdas į Vilniaus senamiestį. valdovurumai.lt nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video