Top Baneris

Už Šventosios kultūros centrą bus prašoma 1,8 mln. (1)

2022 balandžio 8 d.
Sventosios kinas eldija
Pasidalykite straipsniu

Sovietiniais laikais iškilęs kino teatras „Eldija“ bus parduodamas. Planui pritarė Palangos savivaldybės taryba.  Pradinė „Eldijos“ ir 0,47 ha sklypo pardavimo kaina – 1 mln. 80 tūkst. eurų. 

Dar 2020 metų vasarį Palangos miesto savivaldybės Taryba priėmė sprendimą parduoti Šventosios kultūros centro-kino teatro pastatą „Eldiją“. Anksčiau – 2013 metais, Šventosios kultūros centrą buvo norima prijungti prie Palangos kultūros centro. Palangos savivaldybė tokiam sprendimui sutiko pritarti jei 1986 m. statytas „Eldija” pastatas bus sutvarkytas. Tačiau „Eldijos” atgimimas taip ir neįvyko.

Šventoji nebeturi jau vasaros estrados, parduota centre buvusi autobusų stotis, vietoje kurios   išdygs apgyvendinimui skirti pastatai. 

2020 m. vasarį „Eldiją“ buvo nuspręsta parduoti už 266 341 eurus.  Dabar pradinė „Eldijos“ ir 0,47 ha sklypo pardavimo kaina – 1 mln. 80 tūkst. eurų. Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad Palangos savivaldybė neturi ir neturės lėšų kino teatrui Šventojoje modernizuoti. Pasak jo, būtent todėl buvo apsispręsta jį parduoti, o gautas lėšas panaudoti Šventosios reikmėms.

„Visos lėšos, kurios bus gautos pardavus „Eldiją“ ir jai priklausantį žemės sklypą ir kurios pateks į Palangos savivaldybės biudžetą, bus panaudotos konkrečiai ir tik Šventosios seniūnijos pastatui rekonstruoti bei išplėsti: čia būtų perkelta biblioteka, atsirastų salė bendruomenės susirinkimams, patalpos kultūrinėms reikmėms. Jau rengiamas žemės sklypo prie Šventosios seniūnijos pastato detalusis projektas“, – nurodė meras.

Planuojama, kad Šventosios seniūnijos pastato rekonstrukcija bus įgyvendina per dvejus metus nuo „Eldijos“ pardavimo dienos. 

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • Puiki vieta

   2022-04-09, 21:43  

   Hiltonas galėtų įsikurti

  Rekomenduojami video