Top Baneris

Už 11,3 mln. eurų parduodamas Sluškų rūmų kompleksas Vilniuje (3)

2022 vasario 3 d.
slusku rumai
Sluškų rūmai.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) parduoda tris Sluškų rūmų komplekso Vilniuje pastatus. Pradinė jų pardavimo kaina – 11,25 mln. eurų (be PVM).

T. Kosciuškos gatvėje esančių pastatų aukcioną organizuoja nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“, jis vys kovo 17 dieną.

„Newsec“ tarpininkavimo paslaugų grupės vadovė Jurgita Ragaišė sako, kad kompleksas išskirtinis savo istorija bei vieta: jis įsikūręs šalia Neries ir Vilnelės santakos, su vaizdu į Gedimino pilies bokštą, greta Nacionalinio muziejaus, Kalnų parko, Katedros aikštės ir Bernardinų sodo.

„Po sprendimo plėtoti atskirą studijų miestelį ir parduoti Sluškų rūmų kompleksą šių pastatų istoriją tęs būsimasis pirkėjas,“ – pranešime teigia J. Ragaišė. 

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

Bendras parduodamų pastatų plotas siekia per 6,6 tūkst. kv. metrų, juose šiuo metu studijuoja muzikos, šokio, teatro, kino ir televizijos katedrų studentai. Du pastatai yra kultūros paveldo objektai, likęs – nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje.

Valstybinis 0,78 ha ploto žemės sklypas, valdomas panaudos teise, neparduodamas.

Kol yra statomas Akademijos studijų miestelis Olandų gatvėje, ji naudosis patalpomis iki 2024 metų sausio vidurio. 

Sluškų rūmai minimi dar 17 a. – nuo tol jie ne kartą keitė savo paskirtį, pagalbiniai pastatai buvo pastatyti 1940-1960 metais, 2001-2013 metais dalis jų buvo renovuota. 

slusku rumai
Sluškų rūmai apie 1874 m. Foto J. Čechavičius

 

Šaltinis: BNS

Komentarai
 • Jonė

  2022-02-06, 12:05  

  Kai jau turi savą pirkėja, tai ir kaina kaip savam.

 • Joana

  2022-02-05, 11:53  

  Įspūdinga 1874 m. nuotrauka.

 • Christine Zoromskis

  2022-02-04, 9:57  

  Labai pigiai parduodu arduodami istoriniai pastatai ir valstybinė mokesčių žemė. JAV valstybinė žemė neparduodama, tik nuomojama. Pvz. Bostone virš geležinkelio stoties teritorijos išnuomotas oras. Pastatytas didelis verslo centras virš geležinkelio. Pasibaigus oro nuomos terminui, statinis gali būti nugriautas.