Top Baneris

Utenos Aukštakalnio gyventojai sulaukė kvartalinės renovacijos starto

2016 rugpjūčio 15 d.
Utenos savivaldybės vizual.
Utenos savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Utenos Aukštakalnio rajono gyventojai jau, matyt, įpratę prie įvairių specialistų vizitų: jiems teko daugelio daugiabučių gyventojams kone neįveikiama užduotis – susitarti, ar dalyvauti demonstraciniame Aukštakalnio kvartalo sutvarkymo projekte.

Pirmųjų keturių Taikos gatvės daugiabučių gyventojai projektui pritarė ir kone dvejus metus laukė, kuomet po ekspertų diskusijų, atliktų tyrimų, koncepcijos rengimo darbų, jų namus pagaliau apsups pastoliai.

Utenos savivaldybė pranešė: renovacijos sutartis su gyventojais pasirašyta ir įsigaliojo rugpjūčio 1 dieną. Projektą rengs įmonė „Plėtros partneriai“. Darbus ketinama baigti per 12 mėnesių. Atnaujinus daugiabučius prasidės ir daugiabučių teritorijos tvarkymo darbai.

Dvylikai Taikos gatvės namų jau yra nupirkti investiciniai planai. Pirkimai vyko visai neseniai: liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje. Likusiems kvartalo namams investiciniai planai dar rengiami.

Renovuoti sovietmečiu statytus daugiabučius apsisprendę ne tik Aukštakalnio kvartalo gyventojai. Septynių namų Utenoje renovacijos investiciniai planai nupirkti pačių savininkų iniciatyva.

Primename, kad Utena, kartu su Šiaulių ir Birštono savivaldybėmis, atrinkta įgyvendinti pilotinius kvartalinės renovacijos projektus. Kvartalinei renovacijai Utenos mieste atrinkta Aukštakalnio kvartalo dalis prie pušynėlio – maždaug 9 hektarus užimanti kvartalo dalis. Įgyvendinti pilotinį projektą padeda Vokietijos ekspertai.

Šiauliai bandomajam projektui pasirinko vieną seniausių miesto rajonų – Kaštonų alėją su prieigomis. Šiauliečiai ketino pasitelkti privačius investuotojus.

Birštone planuojama atnaujinti 15 hektarų dydžio miesto centro dalies kvartalą, kuriame yra 24 daugiabučiai ir gyvena apie 2 tūkst. žmonių.

Utenoje kvartalinės renovacijos metu bus ne tik atnaujinti daugiabučiai, lopšelis-darželis „Pasaka“, bet ir sutvarkyta kvartalo aplinka, įrengtas apšvietimas, vaikų žaidimų aikštelės, sutvarkytos viešosios erdvės.

Vienas kvartalinės renovacijos projektų jau įgyvendintas Švenčionyse. Atnaujintas prieš 50 metų pastatytų vienuolikos mažaaukščių daugiabučių kvartalas Švenčionių centre.

SA.lt ir Utenos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video