Top Baneris

Utenoje pradedama Dauniškio gyvenamųjų namų kvartalo teritorijos tvarkyba (1)

2016 rugpjūčio 1 d.
Dauniškio kvartalas
UAB „Baltican“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Utenoje pradedamas įgyvendinti Dauniškio gyvenamųjų namų kvartalo teritorijos sutvarkymo ir infrastruktūros plėtros įrengimo projektas. Įgyvendinant šį projektą daugiausia dėmesio bus skirta Dauniškio daugiabučių namų kvartalo viešųjų erdvių sutvarkymui ir atnaujinimui.

Darbai prasidės nuo lietaus nuotekų tinklų keitimo Vaižganto gatvėje. Vėliau bus įrengti kvartalo apšvietimo tinklai, praplėsti privažiavimai ir automobilių stovėjimo aikštelės, įrengti pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų, bendrojo naudojimo sporto ir poilsio aikštelės. Taip pat planuojami įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, buitinių atliekų konteinerių aikštelės, kvartale turėtų atsirasti mažosios architektūros elementų, šunų vedžiojimo ir dresavimo teritorijos ir kt.

Darbų metu planuojama pašalinti dalį senų medžių ir pasodinti naujų. Tikimasi, kad įgyvendinus šį projektą uteniškiai aktyviau prisidės prie gyvenamosios aplinkos puoselėjimo, noriai dalyvaus daugiabučių renovacijos procese.

Projektas „Dauniškio daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo teritorijos sutvarkymas“ vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) fondų investicijų programos priemonę, skirtą pereinamojo laikotarpio teritorijų vystymui. Visai priemonei planuojama skirti 7,24 mln. eurų ES fondų lėšų, paskirstant jas 7 savivaldybėms, pateikusioms projektus minėtai programai.

„Esminis ir pagrindinis šio projekto tikslas – pagerinti sąlygas Dauniškio kvartalo gyventojams, – vieno susitikimo su gyventojais metu yra sakęs Utenos miesto meras Alvydas Katinas. – Dauniškio mikrorajonas beveik netvarkytas nuo tų laikų, kai buvo pastatytas. Mes negalime palikti viduryje miesto, kuriame išpuoselėti parkai ir rekreacinės zonos, tokios teritorijos, kurioje infrastruktūra visiškai nesutvarkyta. Dėl šios priežasties Dauniškio kvartalas ir buvo pasirinktas. Gyvenimo kokybė iš parkų, žaliųjų zonų ateina į konkrečiai kiekvieno gyventojo kiemą.“

Suplanuotus darbus tikimasi užbaigti per 2–3 metus.

Pagal Utenos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • guvanda790

    2017-09-26, 12:22  

    Gyvenu 69 Ausros gt. name. Kai iskirto vius medzius per balkono langus itin nemalonus vaizdas-siuksliu konteineriai, kur „sanitarai”rausiasi ir palieka atvirus del to ir atatinkamas kvapas. O juk tie konteineriai prie kulturos centro irgi neteikia grozio.Atvaziuoja prie rampos teatrai (ten nesamos dekoracijos) o ir kitu saliu atstovai, estradoje vyksta vasaros renginiai ir sventes. Noreciau suzinoti ar bus atsodinti medziai ir gelynai ar patiems imtis iniciatyvos?

Rekomenduojami video