Top Baneris

Uteniškiai parengė Narkūnų piliakalnio sutvarkymo koncepciją

2016 lapkričio 7 d.
Utenos turizmo informacijos centro nuotr.
Utenos turizmo informacijos centro nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Uteniškiai netrukus turės dar vieną vietą, skirtą įvairioms šventėms. Jau arengta ir Archeologų tarybos patvirtinta Narkūnų piliakalnio su priešpiliu sutvarkymo koncepcija, pradėti ir projektavimo darbai. Nuo Utenos miesto pusės bus formuojami takai aplink piliakalnį, netoli plento bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios akmenimis grįstas takas ves iki amfiteatro ir renginių vietos. Toliau aplink piliakalnį bus įrengti pėsčiųjų takai, pritaikyti neįgaliesiems. Dar vienas takas ves į Laimės slėnį, kuriame trykšta ypatingų galių turintis ir legendomis apipintas Sveikatos šaltinis.

Pietrytinėje piliakalnio papėdėje, kairiajame Vyžuonos upelio krante, trykšta kelios, žiemą neužšąlančios versmės. Kadangi šaltinis yra drėgnoje vietoje, planuojama nutiesti taką, sykiu sutvarkyti ir patį šaltinį, kad atvykusieji galėtų prie jo ir prieiti.

Neaebejojama, kad šią vietą pamėgs krikštynas, vestuves ar kitas progas švenčiantys uteniškiai ir miesto svečiai. Seniūnija šiuo metu tvarko piliakalnį, kerta menkaverčius krūmus ir medžius. Planuojama įrengti laiptus į priešpilį, į patį piliakalnį laiptai jau įrengti. Piliakalnis jau tyrinėtas ir rasta nemažai penkto amžiaus prieš Kristų brūkšniuotosios keramikos radinių.

Koncepsijos rengėjai planuoja pastatyti vieną brūkšniuotosios keramikos laikotarpio gyventojo trobą ir joje įrengti suvenyrų parduotuvėlę. Brūkšniuotosios keramikos kultūros gyvenamasis namas būtų statomas šalia Utenos–Narkūnų kelio.

Įkūrus renginių zoną čia galėtų vėl atgimti tradiciniai renginiai – Joninės, Žolinės, įvairūs koncertai. Teritorijos, kurioje planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, archeologai dar nėra tyrinėję, todėl čia gali būti atliekami kasinėjimai, o jų eiga filmuojama, kad atvykę turistai informaciniame stende galėtų rasti įdomios informacijos. Tai būtų modernus interaktyvus informacinis stendas, skirtas naudoti lauko sąlygomis. Jo rėmas gaminamas iš aliuminio ir nerūdijančio plieno, būtų sumontuotas itin stiprus ir kiek įmanoma labiau nuo vandalų apsaugotas ekranas. Jame bus pateikiama ankstesnių radinių nuotraukų ir kitos informacijos.

Kadangi yra išlikusi elektros linija, planuojama įrengti piliakalnio ir priešpilio apšvietimą. Įrengus modernų apšvietimą, kurio spalvas galima keisti, apačioje sėdintys žiūrovai galėtų gėrėtis nuostabiu vaizdu, o tai taptų ir puikia renginių dekoracija. Į pirminį projektų sąrašą yra įtrauktas dviračių takas nuo Utenos iki Narkūnų. Koncepsijos autoriai dairosi ir į netoliese esantį nenaudojamą geležinkelio tiltą. Jis gana aukštas, iškilęs virš medžių viršūnių. Iškirtus menkaverčius krūmus, atsivertų puikus vaizdas tiek į piliakalnį, tiek į apylinkes, apačioje vingiuojantį upelį. Sutvarkius šią vietą tikėtina, kad atsiras investuotojų, kurie sukurs naujų pramogų, pavyzdžiui, laipiojimo atrakcionus. Visi darbai suplanuoti taip, kad nauji objektai neužstotų natūralaus piliakalnio vaizdo.

Dar viena drąsi uteniškių idėja – įkurdinti virtualią, pasitelkus 3D technologijas, sukurtą Viduramžių pilį.

narkunu piliakalnis 2

Utenos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video