Top Baneris

Utena turės naują skverą prie judrios gatvės – skelbiamas architektūrinis konkursas

2020 gruodžio 7 d.
a 800x490 1
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Utenos rajono savivaldybės administracija paskelbė Skvero prie J. Basanavičiaus ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių, Utenos mieste, projekto konkursą.

Projektuojamas skveras yra prie judrios magistralinės J.Basanavičiaus gatvės ir vienos krypties eismo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės, Utenos miesto centre. Sklypo plotas – 0,2517 ha.

Iki 1944 metų dabartinio skvero teritorijoje buvo Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose žuvusių karių kapinės. 1944 metais kapinės buvo panaikintos: sugriauta koplyčia, nugriauti paminklai, iškirsti medžiai, žemės paviršius sulygintas. Sovietmečiu čia buvo įrengtas skveras, kuriame buvo įstrižai (per užlaidotas vietas) nutiestas takas, pastatyta keletas suoliukų. Skvere augo karpotieji beržai, paprastieji klevai, mažalapės liepos. 2011 metais Vokiečių karių kapų globos tautinė sąjunga atliko vokiečių karių ekshumavimo darbus ir palaikus perlaidojo Aukštųjų Šančių karių kapinėse Kaune. Dėl atliktų kasinėjimo darbų žuvo visi seni medžiai, teritorija tapo panaši į dykvietę.

Kadangi atmintis apie kapines tebegyvuoja, Utenos rajono savivaldybės administracija nutarė teritorijos neužstatyti ir joje įrengti skverą, kuris būtų jaukus, patrauklus ir išskirtinis želdiniais, daugiamečių augalų kompozicijomis.

Konkurso darbus dalyviai turi pateikti iki 2021 m. sausio 18 d. 14 val.

Pirkimo dokumentai (sąlygos, projektavimo užduotis) skelbiami kartu su skelbimu CVP IS.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video