Utenos rajono savivaldybė yra paskelbusi skvero Utenoje, esančio tarp J. Basanavičiaus ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių, projekto konkursą. Konkursui buvo pateikti du projektai.
Projektuojamas skveras yra prie judrios magistralinės J. Basanavičiaus gatvės ir vienos krypties eismo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės, Utenos miesto centre. Sklypo plotas – 0,2517 ha. Pagal Utenos miesto teritorijos bendrąjį planą, patvirtintą Utenos rajono savivaldybės tarybos 2017 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu, teritorija numatyta atskirajam želdynui.
Vyresnio amžiaus uteniškiai prisimena, kad iki 1944 metų dabartinio skvero teritorijoje buvo Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose žuvusių karių kapinės. Ta vieta taip ir buvo vadinama – vokiečių kapai. 1944 metais kapinės buvo panaikintos: sugriauta koplyčia, nugriauti paminklai, iškirsti medžiai, žemės paviršius sulygintas. Kapinių obeliskas išsilaikė iki 1967 metų. Sovietmečiu čia buvo įrengtas skveras, kuriame buvo įstrižai (per užlaidotas vietas) nutiestas takas, pastatyta keletas suoliukų. Skvere augo karpotieji beržai, paprastieji klevai, mažalapės liepos.
2011 metais Vokiečių karių kapų globos tautinė sąjunga atliko vokiečių karių ekshumavimo darbus ir palaikus perlaidojo Vingio parko vokiečių karių kapinėse, Vilniuje. Dėl atliktų kasinėjimo darbų žuvo visi seni medžiai, teritorija tapo panaši į dykvietę.
Kadangi atmintis apie kapines tebegyvuoja, Utenos rajono savivaldybės administracija nutarė teritorijos neužstatyti ir joje įrengti skverą, kuris būtų jaukus, patrauklus ir išskirtinis želdiniais, daugiamečių augalų kompozicijomis.
Pagal savivaldybės pateiktą užduotį reikėjo:
* suprojektuoti skvero teritoriją kaip ramaus atokvėpio vietą;
* numatyti priemones atriboti skvero erdvę nuo judrios gatvės triukšmo;
* suformuoti skvero erdvę, kuri trauktų užsukti, pasėdėti ir grožėtis augalais.
Skveras turėtų būti ypatingas daugiamečių augalų kompozicijomis, kuriomis būtų galima gėrėtis nuo pavasario iki rudens. Skvere galėtų būti fontanas, ar šaltinis, kurio čiurlenimas stelbtų gatvės triukšmą, pavėsinės, pergolės, apsodintos vijokliais. Skvere gali būti numatytos vietos meno kūriniams. Taip pat numatytas skvero aptvėrimas, apšvietimas, informacinio stendo vieta ir kiti sprendiniai.
Nuo 2021 m. sausio 20 d. iki vasario 9 d. darbai eksponuojami Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekos vitrinoje, prie įėjimo durų iš lauko pusės. Internetiniame tinklalapyje utena.lt paskelbtas balsavimas už labiausiai patikusį darbą.
. Leave new
Kazin ar taip graziai tie gelynai bus priziurimi ir kiek pinigu tam reikes skirti. Taip pat vandalizmo atvejai, kai marozai nepatenkinti gyvenimu sugalvos, kad visai smagu israut ar suniokot gelynus.
Antras daugiau augalų, pieva ir dabar yra, nieko įdomaus. Balsuoju už antrą.
Projektas nr 2 daug prakstiskesnis, jaukesnis ir siuolaikiskesnis.
O tai čia suprantu, kad pirmą renkasi kaip paminėjimą dėl memorialinės prasmės ir buvusių kapinių. Ir ten pasisėdėti ant žolytės bus labai smagu ir jauku 😀
Jau jei kuriama 2021 metais, tai gal ir pasirinkti šio amžiaus projektą (2). Pirmas taip ir nukelia į sovietmečio laikus, kur visi įsivaizdavo, kad ant žolytės reikia gulėti. Ir kiek tokių gulinčių yra. Ypač SKVERE. Ne parkas, kur tokie dalykai veikia. O antrame gėlynai labai gaiviai atrodo. Tikiu, kad uteniškiai įvertins ir sugebės atskirt grūdus nuo pelų.
As tik uz 1, nes Labiau socialus, funkcionalus. Ant pievutes ir kavai galima prisest, ir su vaikais pabegiot.
kas gali balsuoti uz pirmą varianta? kurejai kazkaip pasykstejo vizualu ir dabar del to greiciausiai pralaimes konkursa 😀