Top Baneris

Urbanistinių forumų idėjos turėtų tapti chartija

2017 sausio 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Per urbanistinius forumus, kurie šalyje kasmet rengiami jau dešimtmetį, išsakytas ir aptartas idėjas geriausiai atspindėtų Lietuvos urbanistinė chartija. Apie tai buvo kalbėta per ministro Kęstučio Navicko ir viceministrės Rėdos Brandišauskienės susitikimą su aktyviausiais pastarojo, dešimtojo, Kaune vykusio urbanistinio forumo rengėjais.

Pasak jų, siekiant darnios miestų ir miestelių, urbanizuotų teritorijų plėtros ir harmoningos raidos, reikia parengti Lietuvos urbanistinės plėtros iki 2030 metų gaires. Jos numatytų, kaip optimizuoti šalies urbanistinę sistemą, sudaryti prielaidas racionaliai įgyvendinti ES miestų darbotvarkę.

Pagrindinius miestų plėtros principus, aprūpinimo būstu strategijos tikslus ir prioritetus apibrėžtų Lietuvos urbanistinė chartija. Ja būtų remiamasi derinant urbanistinės plėtros dalyvių interesus.

Per susitikimą buvo aptarti konkretūs veiksmai šios chartijos metmenims parengti. Jas parengti skatina ir dešimtojo urbanistinio forumo rezoliucija. Bet, kaip ne kartą kalbėta per urbanistinius forumus, į rezoliucijas surašomos idėjos, viltys ir siekiai iki šiol tik tuose dokumentuose ir likdavo. Forumų dalyviai pasigesdavo čia sugeneruotų idėjų tolesnio plėtojimo.

Rengiant Lietuvos urbanistinę chartiją, bus kviečiama prisidėti ir visuomenė. Planuojant miestų ateitį svarbus ne tik urbanistikos specialistų, bet ir visos visuomenės balsas.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video