Top Baneris

Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė atnaujino darbą

2017 birželio 30 d.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Vilniaus savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį dėl itin smarkios liūties nustojusi veikti nuotekų siurblinė Vilniaus Upės gatvėje vakar vėlai vakare atnaujino darbą. Maždaug 23 valandą siurbliams vėl pradėjus pumpuoti nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą, jos nebetekėjo į Neries upę.

Preliminariais duomenimis, į aplinką ketvirtadienį galėjo tekėti maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų nuotekų per valandą, didelę jų dalį sudarė audros metu iškritęs paviršinis lietaus vanduo. Tai truko apie pusę paros. Bus skaičiuojama gamtai padaryta žala.

Ketvirtadienį priešpiet siurblinė nustojo veikusi, kai po liūties persipildė avariniai rezervuarai, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai. Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į Neries upę.

„Vilniaus vandenys“ eksploatuoja ir prižiūri tik nedidelę dalį lietaus nuotekų vamzdyno – Senamiestyje, dalyje Žvėryno ir Naujamiesčio teritorijos. Istoriškai susiklostė, jog šiuose senuosiuose miesto rajonuose lietaus nuotekų ir nuotekų iš gyvenamųjų namų tinklas buvo statomas bendrai, todėl paviršinės nuotekos kartu su buitinėmis nuotekomis teka į Vilniaus nuotekų valyklą.

Taip pat skaitykite:

Vilniuje nuotekų siurblinės

Vilniui vėl teko leisti nuotekas į Nerį

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuKetvirtadienį ryte, maždaug 11 valandą, po itin stiprios miestą užklupusios liūties, sutriko vienos didžiausių Vilniuje nuotekų siurblinės darbas. Upės gatvėje esančią siurblinę užplūdo vamzdžiais atitekantis liūties vanduo, siurblinė nebepajėgė jo pumpuoti į Vilniaus nuotekų valyklą ir, persipildžius avariniams rezervuarams, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai. Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments
„Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“

Potvynio Vilniuje proga prisiminti paviršinių nuotekų sistemos tvarkymo planai

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuKetvirtadienio rytą liūčiai paskandinus Vilniaus gatves, galima įsitikinti Europos Sąjungos lėšomis finansuojamos priemonės „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas“ svarba mus supančiai aplinkai. Įgyvendinus šios priemonės projektą „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ bus sumažinta užtvindymo paviršinėmis nuotekomis rizika ir neigiamas poveikis aplinkai bei ekonomikai Vilniaus mieste. 2017 m. balandžio 5 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video