Top Baneris

Uostamiestyje rekonstruojamas lopšelis-darželis žada tapti pavyzdiniu

2016 rugpjūčio 12 d.

Klaipėdoje simboliniu kapsulės su laišku ateities kartoms įkasimu oficialiai pradėti lopšelio-darželio „Puriena“, įsikūrusio Naikupės gatvėje, rekonstrukcijos ir plėtros darbai. Planuojama, kad viena moderniausių uostamiesčio ikimokyklinių įstaigų duris atvers jau kitąmet – rugsėjo 1-ąją.

Lopšelis-darželis „Puriena“ – pirmoji uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuri per pastaruosius kelis dešimtmečius bus ne tik renovuota, bet ir iš pagrindų rekonstruota. Greta esamo pastato išdygsiantis priestatas taps pirmuoju per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje pastatytu lopšeliu-darželiu.

Rekonstrukcijos ir plėtros projektas išskirtinis dar ir tuo, kad jį bendrai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Bendra statybos darbų vertė – 3,225 mln. eurų. Iš jų beveik 1,55 mln. eurų atseikėjo Klaipėdos miesto savivaldybė, o 1,84 mln. eurų – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Investicijos į šį projektą – uosto kompensacija miestui. Mat dėl Minijos gatvės ir Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos darbų teko uždaryti „Aušrinės“ darželį ir moksleivių saviraiškos centrą.

„Uostas – tai ne tik krantinės, geležinkeliai ir sandėliai. Mums tai yra ir visi klaipėdiečiai, dirbantys uoste ar gyvenantys šalia jo. Todėl uosto direkcija labai džiaugiasi galėdama prisidėti prie mažųjų klaipėdiečių gyvenimo sąlygų gerinimo“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l. e. p infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

darzelis klaipeda 2„Purienos“ rekonstrukcijos ir plėtros darbus vykdo savivaldybės viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Lyderio grupė“.

Po rekonstrukcijos lopšelio-darželio bendras plotas padidės dvigubai – iki beveik 3,3 tūkst. kv. metrų. Ikimokyklinio ugdymo įstaigą galės lankyti apie 380 mažųjų klaipėdiečių – dvigubai daugiau, nei iki šiol.

Lopšelyje-darželyje bendrai bus įrengta 20 šiuolaikiškų grupių: 4 lopšelinukų (po 15 vaikų) ir 16 darželinukų (po 20 vaikų). Kiekviena jų turės atskiras žaidimų ir miego erdves, čia bus įdiegtos individualios vėdinimo sistemos, kompiuterizuotos darbo vietos auklėtojams, o lopšelių grupėse – ir šildomosios grindys.

Atnaujintoje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje taip pat bus įrengta modernia įranga aprūpinta virtuvė, kompiuterių klasė, renginių salė, „Lego“ žaidimų kambarys, logopedo, socialinio darbuotojo, psichologo kabinetai.

Lopšelio-darželio vidaus patalpų apdailai bus naudojamos vaikų sveikatai nekenksmingos ekologiškos medžiagos, o pastato fasadas išsiskirs ryškiomis spalvomis. Kartu bus sutvarkyta ir lopšelio-darželio aplinka: įrengti nauji takai, saugios žaidimų aikštelės.

Komentarai