Top Baneris

Uostamiesčio valdžia atsigręžė į neįgaliuosius

2017 rugpjūčio 4 d.
Poilsio parkas. Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Poilsio parkas. Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Poilsio parkas bus pirmasis Klaipėdoje, kuriame atsiras specialūs, judėjimo negalią turintiems vaikams pritaikyti žaidimų įrenginiai. Ir šis žingsnis tik pirmasis gražinant uostamiesčio viešąsias erdves.

Parke sutvarkyti ir žmonėms su negalia pritaikyti bekliūčiai pėsčiųjų takai, išplėtotas dviračių takų tinklas, įrengtas viešasis tualetas, šunų vedžiojimo aikštelė, vaikų žaidimo aikštelės, teniso, lauko tinklinio, stalo teniso ir kitų sporto šakų mylėtojams skirti aikštynai.

Viešojoje erdvėje dar atsiras judėjimo negalią turintiems vaikams skirtų atrakcionų, lauko muzikos instrumentų, kuriais galės naudotis ir klausos įgūdžius lavinti visų amžiaus grupių žmonės, tarp jų ir kai kurias negalias turintys asmenys.

Dėmesio įvairaus amžiaus ir skirtingų poreikių gyventojams žadama skirti ir kitose modernizuojamose ar planuojamose modernizuoti miesto viešosiose erdvėse.

Pavyzdžiui, Sąjūdžio parke, kur jau yra prasidėję statybos darbai, šalia įrengto modernaus riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parko bus sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takai, želdynai, įkurtos erdvės pasyviam poilsiui, įrengtos universalaus dizaino vaikų žaidimų aikštelės, mažoji architektūra, pažinimo įrenginiai, išmaniosios interneto prieigos zonos.

Jutiminio mokymo elementai, universalaus dizaino vaikų žaidimo aikštelės, pritaikytos sveikiems ir negalią turintiems vaikams bei edukacinę funkciją atliekantys fizikinių reiškinių, gamtamokslio pažinimo įrenginiai turėtų atsirasti ir Jono kalnelyje, Danės skvere, Malūno parke bei Ąžuolyno giraitėje.

Jono kalnelio, Danės skvero, Malūno parko bei Ąžuolyno giraitės sutvarkymo techniniai projektai šiuo metu yra rengiami, rangos darbų pradžia numatoma ateinančiais metais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video