Top Baneris

„Uogų slėnio“ vystomos teritorijos „mokslo kaimelyje“ jau įsikūrė dvi privačios mokymosi įstaigos

2022 spalio 17 d.
Nuotrauka: Norbert TukajTik SA
Pasidalykite straipsniu

44 ha vystoma gyvenamoji „Uogų slėnio“ teritorija kuriasi aplink „mokslo kaimelį“, kuriame planuojama įrengti įvairias aktyviai veiklai skirtas aikštes, sporto mokyklą, darbo erdves, o dabar ten veikia 2021 m. suprojektuota ir pastatyta privati mokykla „Forvardas“ bei šiemet realizuotas privatus vaikų darželis „Po saule“. „Kvartalas šiuo metu vis dar vystomas, o viskas prasidėjo nuo šių dviejų projektų“ – komentuoja vienas iš architektų I. Vengalis. 

Pažangiai gyvenvietei – pažangus mokymasis

Pačios teritorijos projektas grindžiamas šiuolaikiškos ir ekologiškos gyvenvietės principais, kurioje siekiama atsisakyti miesto komunikacijų, o gyventojai elektros poreikiu pasirūpintų patys. Kartu su kitais visuomeninės paskirties statiniais šioje teritorijoje formuojamas „mokslo kaimelis“, kuris tampa centrine vystomos teritorijos dalis. Jo pradžia tapo poreikis kurti šiuolaikišką erdvę itin moderniai mokyklai „Forvardas“, kurioje laikomasi Max Brauer mokymosi modelio principų, mokiniams skirtas individualus dėmesys, skatinamas susidomėjimas, suteikiama laisvė rinktis mokymosi veiklą ir laiką – nėra skambučių. Tokia pažangi ir šiuolaikiška idėja turėtų atsispindėti ir pastato architektūroje. „Pagrindinė koncepcija atsispindi formoje – žaismingi šešiakampiai tūriai, primenantys pačios mokyklos logotipo siluetą. Nebūdingas tradicinei mokyklos geometrijai šešiakampis formuoja ir vidines erdves, kur jos tarsi dobilo žiedlapiai susijungia, o vidury suformuojama jungiamoji holo erdvė“, – projektą apibūdina architektas I. Vengalis. Mokyklos bendras plotas – 541 m2, kur telpa 7 mokymosi grupės, pagalbinės patalpos ir daugiafunkcinė, jauki valgykla.

Vystomos teritorijos poreikiuose atsirado ir ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuri šiemet buvo realizuota tų pačių architektų komandos „NG architects“ (arch. F. Erasti, I. Vengalis, Ž. Stasiulevičius, D. Ivanauskienė). „Darželio projektas atsirado vėliau, tai ir architektūriškai norėjome sukurti vizualinį pratęsimą, sukurti vientisą kompoziciją“ – kalba architektas. Tai auganti, organiška spiralės formos kompozicija apjuosianti šešiakampio formos vidinį kiemelį, kuris naudojamas kaip vaikų poilsio ir žaidimų vieta. Darželio bendras plotas apima  557 m2, kuriuose yra išdėstytos erdvės 7 vaikų grupėms.

Kadangi pastatai yra įsikūrę gamtos apsuptyje, jiems taip pat  buvo parinktos natūralios medžiagos, prisiderinančios prie aplinkos: medis ir tamsus metalas. Mokyklos fasadams daugiausia skirta medžio apdaila, o darželio fasadams – metalas, kuris vidiniame pastato kiemelyje pakeičiamas didelių vitrinų ir šviesaus medžio kombinacija. Fasadai išsiskiria dinamiška skirtingo mastelio langų kompozicija, paįvairinant jų ritmiką ir taip prisiderinant prie miško ritmo.

Šioms mokymosi įstaigoms yra numatytos poilsio erdvės, tiek ant mokyklos stogo, tiek darželio kiemelyje. Tačiau didesnės aktyviai veiklai skirtos aikštelės projektuojamos pačioje gyvenvietės teritorijoje. I. Vengalis priduria: „Šiuo metu yra realizuojamas dar vienas nedidelės apimties pastatas, mokyklos pratęsimas, pavadinimu „lauko klasė“. Tačiau vėliau turėtų atsirasti gyvenvietėje planuojamas pagrindinis mokyklos pastatas, dėl kurio projekto dabar derinamės. Mokykla turėtų siekti kelis tūkstančius kv. m.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video