Top Baneris

Universalios sistemos lietaus nuotekoms rinkti

2014 gegužės 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikinėje visuomenėje urbanizuojant ir modernizuojant teritorijas iškyla būtinybė suvaldyti lietaus vandens srautą, ypač liūčių metu. Kompanijos „Wavin“ universalios sistemos lietaus nuotekas gali nukreipti teisinga kryptimi, ten, kur reikia.

Vadovaujantis sistemos „Intesio“ koncepcija, visuomenė turėtų išnaudoti lietaus privalumus ir pritaikyti lietaus vandenį mus supančioje aplinkoje. Bet tam reikalingos specialios sistemos, kurios padėtų atsižvelgti į mažiausias vandens ciklo detales – nuo vietos sistemos privataus namo sode, miesto su gausybe vamzdžių, daug kilometrų besidriekiančių greitkelių, kur būtinas optimalus drenažas, iki parkų, kurių neturėtų užsemti vanduo.

Artimiausioje ateityje universalios lietaus nuotekų sistemos bus dar svarbesnės. Klimatas keičiasi ir grasina stiprėjančiomis liūtimis. Jau įpratome prie didesnio iškrintančio lietaus kiekio, dėl kurio būtina atitinkamai patobulinti ir nuotekų sistemas.

Projektas, kuriam pasirenkama unikali „Intesio“ sistema – tai aukštos kokybės, stipraus partnerio ir geriausių sprendimų garantas ilgus metus. „Wavin“ patirtis tvarkant lietaus vandenį naudinga nuo pirmosios idėjos iki projekto pabaigos. Visų projekto etapų metu „Wavin“ specialistai bendradarbiauja su susijusiomis šalimis, siekdami rasti geriausią sprendimą – su rangovu, savivaldybe, inžinieriumi ir sistemas montuojančiu techniniu personalu. „Wavin“ dalyvauja visose projekto stadijose, todėl svarbus kiekvienas jo etapas.

Wavin Intensio

„Intesio“ – tai unikalus daugybę kartų patvirtintų gebėjimų vadovauti projektams ir šiuolaikinių lietaus vandens sutvarkymo srities žinių derinys. Pristatydama sistemą „Intesio“, „Wavin“ siūlo kompleksinių sprendimų, pritaikytų individualiems kliento poreikiams, ir užtikrina pastovų, optimalų pasiūlytų sprendinių veikimo kokybės lygį.

Suprojektuota lietaus nuotekų tvarkymo sistema dideliems asfaltuotiems plotams

Tuomet, kai nuotekų sistemos reikalingos pramoniniame rajone, „Wavin“ atsako už tai, kad net mažiausios smulkmenos būtų suderintos iki galo. Trumpai tariant, vandens tėkmė sureguliuojama nuo A iki Z. Didelį kiekį lietaus nuotekų, kurios nuteka nuo įvairių tipų stogų, galima veiksmingai surinkti pasitelkus sifoninę lietaus vandens rinkimo sistemą „QuickStream“.

Paviršiniame vandenyje, kuris kaupiasi pramoniniuose rajonuose ir automobilių stovėjimo aikštelėse, dažnai būna smėlio, tepalo ir benzino priemaišų, kurias reikia atskirti, kad nepatektų į aplinką. Todėl nuotekos surenkamos šulinyje, iš kurio nukreipiamos per „X-Stream“ vamzdynus į lietaus nuotekų valymo sistemą.

Toliau vanduo išvalomas nuo smėlio ir naftos priemaišų. Galiausiai išvalytas vanduo naudojantis „Q-Bic“ sistema gali kauptis arba infiltruotis į gruntinius vandenis. Ši sistema leidžia išspręsti problemą ne tik esant per mažiems lietaus nuotekų tinklams, bet ir tuomet, kai nėra galimybės prie jų prisijungti. Iš „Q-Bic“ kasečių po žeme suformuojama talpa, kuri renka lietaus vandenį ir pamažu jį išleidžia į aplink esantį vandeniui laidų gruntą. Dėl vertikalių kolonų, esančių kasečių viduje, sistema atlaiko dideles apkrovas, todėl ją galima montuoti po automobilių stovėjimo aikštelėmis ar važiuojamąja dalimi.

Gyvenamieji rajonai

„Wavin“ yra sukūrusi įvairių sistemų, kurios gali valyti, šalinti, saugoti vandenį arba leisti jam nutekėti tiesiai į gruntinius vandenis būtent ten, kur vanduo iškrinta – papildomai neapkraunant vietos valymo įrenginių. Visa tai yra alternatyva tradicinei kanalizacijos sistemai, sukurta atsižvelgiant į žemės paviršiaus ypatumus ir eismo intensyvumą. Tam „Wavin“ pristato dvi iš daugelio galimybių.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video