Top Baneris

„Unideco“ centre – augantis plytelių pripažinimas

2019 rugpjūčio 6 d.
Plytelės, „Unideco“
Dizainas – Anos Drutel. Viktorijos Zelenkovos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Plytelės jau senokai išsiveržė iš pagalbinių namų erdvių ir persikėlė į svetaines, holus ar net miegamuosius. Namų apdailos centras „Unideco“ klientams siūlo įsitikinti kasdien augančia plytelių įvairove – apsilankyti jame įsikūrusiuose salonuose. Jų atstovai užtikrina, kad būgštavimai dėl nejaukios plytelių medžiagos jau pasitraukė į praeitį – kelią jiems užkerta šildomos namų grindys ir aukštos kokybės natūralių medžiagų imitacijos.

Tendencija – atstoti natūralias medžiagas

„Unideco“ – specializuotas apdailos ir interjero prekybos centras profesionaliems namų kūrėjams. Tai vienintelė vieta Vilniuje, kur namus įsirengiantys žmonės gali ne tik nusipirkti grindis, duris, plyteles, vonios įrangą ar šviestuvus, bet ir gauti profesionalių konsultacijų namų įrengimo klausimais, vonios kambario vizualizacijų ar apšvietimo, santechnikos planų. Prekybos centre yra įsikūrę daugiau nei 33 skirtingų specializuotų apdailos ir interjero salonų.

„Unideco“ centre nuolat vyksta interjero konsultacijų vakarai, kurių metu profesionalūs architektai ir interjero dizaineriai konsultuoja žmones įvairiais namų įrengimo klausimais, pataria dėl jų suplanavimo, apdailos medžiagų parinkimo, derinimo, apšvietimo ir elektros.

Prekybos centro „Unideco“ pirkėjams, atvykusiems ieškoti plytelių, ne kartą tekę maloniai nustebti – kad ir koks būtų namų stilius ar naujausios dizainerių idėjos, plytelių pasiūla neleidžia nusivilti ir patenkina pačius įvairiausius poreikius.

Dizainas – Anos Drutel. Viktorijos Zelenkovos nuotr.

Dizainas – Anos Drutel. Viktorijos Zelenkovos nuotr.

Salono „Plytelės 1“ vadovas Vaidas Skačkovas neabejoja, kad plytelės visada išliks populiarios, nes vis dar nėra joms lygių medžiagų, kurios jas pakeistų sanitariniame mazge. Pastaruoju metu daugelis plytelių gamintojų jau keičia raudono molio pagrindus į mažesnio geriamumo akmens masės pagrindus. Dėl išskirtinio akmens masės patvarumo plytelės kasmet vis ploninamos, šiuo metu didelių matmenų akmens masės plytelės gali būti vos 6–8 mm storio.

V. Skačkovas teigia, kad naujausios technologijos leidžia pagaminti labai geros natūralių medžiagų imitacijos plytelių, todėl žmonės jas vis dažniau ėmė rinktis svetainių interjerams. Pašnekovas išskiria naujausią tendenciją – juodai balto marmuro imitacijos plyteles.

Jurgita Čyžienė, salono „Plytelių galerija“ vadovė, sako, kad plytelės ypač išpopuliarėjo dėl namuose įrengiamų šildomų grindų. Šiuo metu labai populiarūs visi natūraliai atrodantys paviršiai – medžio faktūros, marmuro, cemento, betono imitacijos. Prie medžio paviršių dažnai sėkmingai derinamos marmuro akmens masės plytelės, prie medinių grindų dažnai renkamasi betono, cemento imitacijos plyteles. J. Čyžienė atkreipia dėmesį, kad ir virtuvės zonoje, tarp spintelių, plytelės taip pat yra populiarios, nes, anot klientų, yra gerokai praktiškesnės nei baldinė plokštė ar stiklas.

Dizaino studijos „AD Interjerai“ įkūrėja Ana Drutel tvirtina, kad plytelės šiuo metu yra viena populiariausių apdailos rūšių, nes jos gali būti puiki metalo, akmens, medžio, odos ir net audinio imitacija, taigi ribų fantazijai beveik nėra. Ji pažymi, kad dažnai dizaineriai renkasi kiek netradicinius plytelių panaudojimo interjere būdus. Be populiarių sprendimų panaudoti plyteles grindims ir sienoms sanitariniuose mazguose, jos labai dažnai pasirenkamos sienų apdailai svetainėje, židinio zonoje, holo erdvėje, netgi miegamajame už lovos galvūgalio. A. Drutel mano, kad viena ryškiausių tendencijų – didelės plytelės (3 m aukščio ir 1–1,5 m pločio), kurių raštas ir faktūra dažniausiai primena natūralų akmenį arba betoną. Klojant tokias plyteles, sujungimo linijų būna minimaliai, todėl sukuriamas itin estetiškas, vientisas ir prabangus vaizdas bet kurioje patalpoje.

Dizainas – Anos Drutel. Viktorijos Zelenkovos nuotr.

Dizainas – Anos Drutel. Viktorijos Zelenkovos nuotr.

Optimalūs sprendimai – tie, kurie greitai neatsibosta

J. Čyžienė atkreipia dėmesį, kad šiuo metu klientai dažnai apsisprendžia iškloti namo pirmojo aukšto grindis medžio imitacijos plytelėmis, nes jos praktiškesnės nei medis, nereikia alyvuoti, lakuoti, jų gera dilumo klasė. Jos nuomone, įvairių raštų plytelės jau nebėra tokios populiarios kaip anksčiau, vis tik nedidelio formato ornamentuotų plytelių, tinkančių ir grindims, ir sienoms, visada esama kiekvieno gamintojo naujoje kolekcijoje.

A. Drutel pasakoja, kad marmuro, travertino, onikso raštai puikiai tinka modernios klasikos interjerams, cemento ir betono faktūra – idealus sprendimas loftams, minimalistinei ir skandinaviškai stilistikai. Iki šiol labai populiarios plytelės su „patchwork“, gėlėtais motyvais, spalvotais ornamentais. Pati dizainerė iš tokių dažniausiai renkasi tarsi patrintos faktūros, nublukintų, pastelinių spalvų plyteles, nes tokios niekada neatsibos ir neerzins.

Pasak dizainerės, nedidelėje vonioje labai pasiteisina šviesių grindų ir sienų sprendimai, dažnai netgi to paties rašto ir faktūros plytelės, o akcentui – viena ryškesnė, tamsesnė arba ornamentuotų plytelių siena. Ten, kur yra daug dienos šviesos, dizainerė linkusi rinktis tamsesnę, ryškesnės faktūros apdailą, kuri suteikia išskirtinumo ir jaukumo. O renkantis gilesnės, ryškesnės faktūros plyteles, verta pagalvoti apie akcentinį apšvietimą, kuris dar labiau paryškintų apdailos faktūrą.

A. Drutel mini puikų sprendimą, kai ornamentas nuo grindų pereina ant vienos sienos – taip sukuriama vientisa, dekoratyvi erdvė. Tuomet svarbu parinkti ramesnį, pastelinių spalvų raštą, kad po kelerių metų jis nepradėtų erzinti. Stambesnio rašto plytelės puikiai dera su smulkia mozaika, kuri ypač tinka zonai tarp kriauklės ir veidrodžio – dėl ten esančio nedidelio ploto mozaika gali būti brangi ir išskirtinė.

unideco logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video