Top Baneris

„Unideco“ atveria laisvę grindims

2019 kovo 26 d.
grindų dangos, „Unideco“
Kokybiška laminato danga, sukurianti tikro parketo įspūdį.

Svarstant apie naujų namų interjerą, grindų dangos retai užima reikšmingą vietą. Tačiau būtent jos lemia gyvenimo komfortą, saugumą, sustiprina ir individualizuoja namų stilių, sufleruoja apie šeimininkų gyvenimo būdą. Prekybos centras „Unideco“ siūlo įspūdingą šiuolaikinių dangų asortimentą, leidžiantį svajoti ir kurti be jokių ribų.

Šiuolaikinės technologinės galimybės leidžia visiškai laisvai improvizuoti su dangų medžiagomis. Daugelyje individualiųjų namų įrengtas grindinis šildymas neturi įtakos medžiagų parinkimui, nes šiuolaikinių dangų kokybė ir techninės galimybės itin aukštos.Jurgita AMBRAŠKAITĖ

Grindų šildymas nekeičia pasirinkimo

Prekybos centre „Unideco“ po vienu stogu suburtos 33 specializuotos apdailos ir interjero parduotuvės. Tai bene vienintelė vieta, kur namus įsirengiantys žmonės gali ne tik nusipirkti grindis, duris, plyteles ar vonios įrangą, bet ir gauti profesionalių konsultacijų namų įrengimo ar santechnikos klausimais, vonios kambario vizualizacijų, virtuvės baldų ar apšvietimo planų. Prekybos centre nuolat vyksta interjero konsultacijų vakarai, per kuriuos profesionalūs architektai ir interjero dizaineriai konsultuoja žmones įvairiais namų įrengimo klausimais: suplanavimo, apdailos medžiagų parinkimo, derinimo, apšvietimo ir kt.

Prekybos centro siūloma didžiulė grindų dangų įvairovė patenkina įvairiapusius klientų poreikius. Išsirinkti geriausią sprendimą čia gali tiek tradicinių, tiek gerokai modernesnių medžiagų šalininkai. Salono „Geros grindys“ atstovas teigia, kad, renkantis skirtingas grindų dangas, svarbiausia išlaikyti bendrą patalpų stilistiką. Pavyzdžiui, kuriant skandinavišką, funkcionalų, pastelinių spalvų interjerą, šio stiliaus taisyklių ir reikėtų laikytis. Pašnekovas pabrėžia, kad šiuo metu yra populiaru taikyti žaismingą kontrastų stilių, kuriame derinamos labai ryškios ir skirtingos spalvos, tuomet patartina laikytis nuoseklumo. Skirtingose erdvėse yra svarbu sukurti balansą tarp vartotojo individualių poreikių ir bendros stilistikos.

Jurgita Ambraškaitė

Jurgita Ambraškaitė.

Architektė Jurgita Ambraškaitė, kurios interjero bei architektūros studija įsikūrusi „Unideco“ prekybos centre, tvirtina, kad šiuolaikinės technologinės galimybės leidžia visiškai laisvai improvizuoti su dangų medžiagomis. Daugelyje individualiųjų namų įrengtas grindinis šildymas neturi įtakos medžiagų parinkimui, nes šiuolaikinių dangų kokybė ir techninės galimybės itin aukštos. Net elementari naujausia kiliminė danga yra atspari kone viskam, taigi, taisyklių, kokias dangas galima naudoti ir kokių ne, beveik nėra. Architektės teigimu, pasirinkimas priklauso tik nuo privataus arba visuomeninio pastato tipo, o individualiuose būstuose – nuo šeimininkų gyvenimo būdo, jų poreikių, stiliaus ar mados.

J. Ambraškaitė siūlo atsižvelgti ir į geografinę vietovę. Šiuo metu nemažai žmonių įsirengia užsienyje antrus ar trečius namus, į kuriuos nori perkelti ir savo įpročius, estetinį suvokimą. Tačiau kitoje šalyje dažnai skiriasi ne tik gyvenimo būdas, klimatinės sąlygos, bet ir medžiagų pasiūla.

Architektę žavi tendencija ta pačia grindų danga sujungti namų vidų ir terasą. Toks sprendimas ypač pasiteisina, jei pro langą ir nuo terasos atsiveria gražus gamtos vaizdas, tarnaujantis tarsi meno kūrinys.

Dangų įvairovė

Salono „Geros grindys“ atstovas teigia, kad jų klientai vis dažniau renkasi vienos dangos sprendimus, kad nereikėtų derinti aukščių, spalvų ir tekstūrų. Toks sprendimas, žinoma, labai patogus tiek projektuotojui, tiek vartotojui. Ypač plačia panaudojimo paskirtimi pasižymi vinilinės grindų dangos, kurias drąsiai galima įrengti net ir didesnio drėgnumo patalpose, tarkime, vonios kambaryje. Tai vienas populiariausių sprendimų renkantis vieno tipo (gali būti skirtingų spalvų) grindis.

Salono „Grindų arsenalas“ atstovas teigia, kad pastaruoju laiku vis populiarėja medžio dangos, kurios vizualiai sunkiai atskiriamos nuo tikros medienos, bet turi didelį atsparumo rezervą, todėl tinka visų paskirčių patalpoms.

J. Ambraškaitė išskiria naujieną, idealiai tinkamą privatiems būstams, – kompozito vinilo dangas. Pagaminta iš natūralios, sumaltos ir supresuotos uolienos danga atrodo beveik analogiška akmens masės plytelei, o jos išskirtinis paviršius suteikia jaukumo, minkštumo įspūdį. Puikios savybės – jos absoliutus atsparumas bet kokiems temperatūros pokyčiams, vandeniui ir itin didelis šilumos pralaidumas.

Architektė sako, kad šiuo metu yra grįžusi natūralaus medžio parketo, prancūziškos eglutės mada. Tai – prabangos dalykas, puikiai atrodantis bet kuriame būste. Šiuo metu rinkoje vėl galima rasti aukštos kokybės natūralaus parketo, kuris buvęs būdingas tarpukario interjerams. Ne mažiau populiarios iki šiol išlieka keramikos ir akmens masės plytelės. Jų įvairovė be galo gausi, nuo smulkių mozaikinių iki didžiulių, kelių metrų skersmens lakštų. Akmens masės plytelės ypač tinka, jei grindys šildomos. Pašnekovė primena ir šiuo metu labai mėgstamą marmuro imitacijos dangą, kuri noriai naudojama ne tik sanitariniuose mazguose, bet ir bendrose svetainės ir virtuvės erdvėse.

Kalbėdama apie laminato grindų dangą, architektė pabrėžia, kad jie puikiai atlaiko apie 10–15 metų. Ji atkreipia dėmesį ir į pakitusią žmonių mąstyseną – daugelis į būstą žvelgia kaip į kintantį dalyką ir jau neketina jo įsirengti visam gyvenimui. Pasirinkti neilgaamžes dangas ypač tinka, jei danga surenkama ant grindų pakloto, tuomet ją vėliau bus lengva demontuoti, utilizuoti ir pakeisti nauja danga.

J. Ambraškaitės nuomone, naujoji karta ypač pamėgusi natūralaus šlifuoto betono dangą. Tai visiškai natūrali, ekonomiška, stilinga ir sveika danga, tobulai atiduodanti šilumą ir itin laidi, nes nėra jokio tarpinio sluoksnio.

Gerokai išaugusi ir liejamų grindų paklausa. Jos itin atsparios bet kokiems aplinkos veiksniams, todėl ypač tinka jauniems šeimininkams, mėgstantiems intensyviai gyventi ir neskirti pernelyg daug dėmesio buičiai. Akivaizdus pranašumas ir tai, kad tokios grindys vasarą būna vėsios, žiemą – šiltos.

Numatyti iš anksto

Kalbėdama apie skirtingų dangų derinimą, J. Ambraškaitė pabrėžia, kad dar ankstyvoje projektavimo stadijoje būtina numatyti dangų produktus, nes jų storiai gali stipriai skirtis. Nenumačius ir neapskaičiavus to iš anksto, gali atsirasti slenksčiai, matytis nekokybiškos jungtys.

Salono „Grindų arsenalas“ atstovas sako, kad vėlesnėje, jau dangų klojimo stadijoje, atsiradusius skirtingus aukščius galima bandyti suderinti pasitelkus pagalbines priemones – išlyginamąjį pakloto mišinį ir slenkstį-ekscentriką.

Salono „Geros grindys“ atstovo teigimu, klientai jų vis dažniau prašo panaudoti grindų dangas ant sienų. Tai nebūna ypatingas iššūkis, nes jų salonas turi tam paruoštų grindų dangų sprendimų. Ant sienų galima įrengti įvairias medines, laminuotas ar vinilines grindų dangas. Beje, tokius sprendimus klientai retai kada priima patys, dažniausiai juos konsultuoja interjero dizaineriai, nes yra svarbu teisingai suderinti tinkamas medžiagas, jų kiekį ir vietą interjere.

Būdą panaudoti grindų dangas sienoms ar net luboms J. Ambraškaitė įvardintų žaidimu stilistinėmis naujovėmis, tačiau kartu pabrėžia, kad iš tiesų tai yra moderniai perteikti klasikiniai dalykai. Juk ir šimtmečius skaičiuojančiose prancūzų, britų pilyse dažnai matome visiškai uždengtas, apmuštas vidaus sienas natūralaus medžio plokštėmis, drožinėtomis ar puoštomis skirtingo medžio inkrustacijomis.

unideco logo

 RĖMĖJO TURINYS 

Komentarai