Top Baneris

UNESCO ekspertizė: ar Lietuvos vykdomi projektai nežaloja Kuršių nerijos?

2015 sausio 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Šią savaitę Lietuvoje mūsų šalies kvietimu lankosi UNESCO Pasaulio paveldo komiteto ekspertų misijai deleguotas tarptautinis ekspertas Tamas Fejerdy iš Vengrijos. Jis susipažįsta su netoli Kuršių nerijos, UNESCO saugomo pasaulio paveldo objekto, vykdomais projektais – suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalu, jūrų uostu ir kt. Tai įprasta UNESCO Pasaulio paveldo komiteto veiklos praktika.

AB „Klaipėdos nafta“, pristatydama SGD terminalą, informavo, kad įgyvendinant šio terminalo projektą buvo atlikti visi vertinimai – strateginis pasekmių aplinkai, poveikio aplinkai ir poveikio nacionaliniam parkui vertinimas. Konstatuota, kad poveikio aplinkai nėra, o pats terminalas nepatenka nei į Pasaulio paveldo teritoriją – Kuršių neriją, nei į jos buferinę apsaugos zoną.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pateikė visą ekspertą dominančią informaciją apie išorinio uosto projektą. Kol kas nėra priimta jokių sprendimų dėl šio uosto, jie bus priimti tik atlikus išsamius tyrimus, o galutinai bus nuspręsta įvertinus visus gamtosauginius ir poveikio nacionaliniam parkui aspektus. Per susitikimą buvo pažymėta, kad uosto teritorija nesiriboja su UNESCO saugoma teritorija, todėl poveikio pastarajai nebus ir šis klausimas nepriskirtinas UNESCO tyrimo objektui.

UNESCO misijos ekspertas susitiko ir su Klaipėdos ir Neringos savivaldybių, visuomeninių ir gamtosauginių organizacijų, taip pat Rusijos Federacijos nacionalinio parko „Kuršskaja kosa“ atstovais.

Per UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesiją 2014 metų birželį buvo atkreiptas dėmesys į netoli Kuršių nerijos vykdomus projektus – SGD terminalą, išorinį jūrų uostą ir tiltą į Neringą. Šis UNESCO Pasaulio paveldo komiteto deleguoto eksperto atvykimas – gera galimybė vietoje supažindinti su minėtais projektais ir išsamiai atsakyti į visus keliamus klausimus.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video