Top Baneris

Ukrainos prezidentas paveda „Balbek Bureau” prie Kijevo pastatyti laikinus būstus

2022 gegužės 3 d.
Laikini Kijevo būstaiTik SA
„Balbek Bureau” vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis susitiko su „Balbek Bureau” architektais, kad aptartų svarbų projektą – laikino prieglobsčio kompleksą vietiniams gyventojams apgyvendinti netoli Kijevo. Laikini būstai taps ukrainiečių namais, kol miestas bus atstatomas po Rusijos invazijos.

Tarp Bučos ir Irpino miestų planuojamame komplekse, pagal laikino būsto planą numatoma apgyvendinti nuo 1 300 iki 5 000 žmonių, likusių be prieglobsčio regione, kurį smarkiai nuniokojo Rusijos kariai, mėgindami šturmuoti Ukrainos sostinę. Pasak „Balbek Bureau”įkūrėjo Slavos Balbek, kompleksas galėtų būti pastatytas per keturis ar penkis mėnesius, pasinaudojus modulinių pabėgėlių miestelio konceptu, kurį jo studija suprojektavo reaguodami į prasidėjusią invaziją.

„Bučoje 10-15 proc. pastatų yra visiškai sunaikinta“, – sako S. Balbekas. „Tačiau kai kuriuos jų tereikia šiek tiek atrestauruoti arba perdažyti, sutvarkyti stiklus ir tada žmonės galės grįžti į savo namus.“

2
„Balbek Bureau” vizual.
5

Zelenskio rekonstrukcijos planas

„Balbek Bureau” studijos projektas „Re:Ukraine“ yra sudarytas iš modulinių medinių karkasų dėžių. Iš pradžių jis buvo sukurtas siekiant pasiūlyti „orų“ ilgalaikį apgyvendinimą tiems, kurie pabėgo į santykinai saugią Vakarų Ukrainą. Tačiau dabar, kai Rusijos kariai pasitraukė iš sostinės, Zelenskis paragino projektą įgyvendinti arčiau bombarduotų miestų ir kaimų. Visą tai buvo aptarta per susitikimą dėl Ukrainos atstatymo, kuriame vietos valdžios institucijos ir architektūros studijos susitiko su Infrastruktūros ministerijos atstovais.

„Vyriausybės susitikime su prezidentu jis pasakė, kad turėtume įgyvendinti projektą kur nors netoli Bučos“, –  paskaoja S. Balbekas. „Žmonės nenori keliauti už 500 kilometrų nuo savo namų. Jie nebijo bombardavimų. Tiesą sakant, jie net svarsto patys atlikti renovacijos darbus, kad galėtų būti šalia savo tikrųjų namų, šalia kaimynų ir savų pasėlių laukų.”

7
„Balbek Bureau” vizual.

Laikinojo būsto schema yra vienas iš daugelio projektų, kurie bus įgyvendinami kaip dalis pirmojo Zelenskio rekonstrukcijos plano etapo, apie kurį buvo pranešta per kasdienį kreipimąsi į tautą anksčiau praėjusį mėnesį.

„Šiandien iškėliau užduotį pirmuoju etapu suteikti laikiną būstą visiems mūsų šalies viduje perkeltiems asmenims – tiems, kurių namus sugriovė karas, suteikti laikiną būstą, kol atstatysime jų namus arba kol žmonės gaus kompensaciją“, – sakė Ukrainos prezidentas. „Antrojo etapo metu atkursime tai, ką okupantai bandė sunaikinti, visus nukentėjusius miestus ir bendruomenes.“

1
„Balbek Bureau” vizual.

Prieglauda taip pat galėtų pasiūlyti laikinas darbo vietas

Šiuo metu „Balbek Bureau” studija baigia rengti pagrindinį komplekso planą ir kalbasi su vietos merais bei politikais, kad galutinai nusprestų projekto vietą, dydį ir tvarų panaudojimą.

„Moduliniuose būstuose vietiniai gyvens tris ar keturis mėnesius, o tada galės grįžti į savo namus. O vėliau ten gali gyventi statybininkai arba kompleksas gali būti naudojamas kariniams tikslams.”

„Balbek Bureau“ taip pat derasi su vietos valdžios institucijomis dėl „Re:Ukraine“ koncepcijos pritaikymo darbo vietoms, kad Vakarų Ukrainoje būtų įrengiamos laikinų biurų patalpos ir daugybė žmonių, pabėgusių į šią šalies dalį, galėtų tęsti darbą, įskaitant pačios studijos komandos narius.

„Visi būstai ir biurai Vakarų Ukrainoje yra pilni žmonių, kurie pastaruoju metu ten persikėlė “, – sako S. Balbekas. „Taigi norima papildyti šį projektą ir paversti ne tik gyvenimo, bet ir bendradarbiavimo erdvėmis.”

4
6
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video