Ukrainos architektūros šedevrai, kurių netekome per metus trunkantį karą

Ukrainos architektūros šedevrai, kurių netekome per metus trunkantį karą

gleb albovsky sbPI02mZqxs unsplash
Unsplash nuotr.

2022 metų vasario 24-oji visam pasauliui ir jo istorijai įsirėš kaip neteisybės ir kančios diena. Būtent šią dieną Rusija neišprovokuota įsiveržė į savo suverenią kaimynę Ukrainą, traiškydama žmonių likimus ir bandydama sunaikinti viltį. Tačiau Ukraina įrodė – vilties nesutrypsi, jos nepalauši smurtu ir teroru. Rusijos teroras neapsiėjo ir be bandymų sunaikinti Ukrainos kultūrinį paveldą, tad su visa „Statybos ir Architektūros“ komanda, atiduodami pagarba Ukrainos tautai, norime priminti 5 architektūrinius šedevrus, kuriuos Rusija sunaikino ar apgadino besistengdama palaužti Ukrainos tautą, nors sunaikintų ar apgriautų objektų yra kur kas daugiau.

Laisvės aikštė ir Industrijos rūmai Charkive bei Charkivo operos ir baleto teatras

Laisvės aikštė – vienas centrinių Charkivo objektų. Ją supo tiek valstybiniai pastatai, tiek Industrijos rūmai (kurie patys yra įtraukti į UNESCO paveldo laukiančių įtraukimo sąrašą). Tai yra antra pagal dydį miesto centrinė aikštė Europoje ir devinta pasaulyje. Jau minėti Industrijos rūmai, pastatyti konstruktyvizmo stiliumi, 1928 m. tapo pirmuoju moderniu dangoraižiu Sovietų Sąjungoje (tuo metu okupavusioje Ukrainą). 2022 metų kovo 24 d. Rusija pasinaudojo uždraustomis kasetinėmis bombomis ir atakavo Laisvės aikštę. Šiuo metu Charkivo operos ir baleto teatras yra visiškai sunaikintas, o pati aikštė ir Industrijos rūmai – apgriauti.

Sviatohirsko lauros Visų Šventųjų bažnyčia

Vienuolynas, stūksantis ant Doneco uolingo kreidos šlaito. Šiam vienuolynui priklauso Visų Šventųjų bažnyčia – seniausia medinė bažnyčia Ukrainoje, nors sovietiniais metais dalis pastatų buvo nugriauti, o pats vienuolynas uždarytas. 2022 metų liepos 4 d. sviediniui pataikius į bažnyčią ji sudegė.

Chernihivo Regioninė jaunimo biblioteka  

1902 m. pastatytas unikalus architektūrinis šedevras, prisidėjęs prie Ukrainos istorijos išsaugojimo, ilgus metus tarnavo kaip muziejus. Atlaikęs Antro pasaulinio karo bombardavimus, visgi 2022 metų kovo 22 d. buvo sunaikintas kelių Rusijos raketų.

Viešpaties Žengimo į dangų bažnyčia

Kijevo regione 1879 metais pastatyta įstabaus grožio bažnyčia – retas ir labai svarbus medinės architektūros pavyzdys. Bažnyčia su sferiniais kupolais ir varpinės bokštu. Bažnyčia, ne taip, kaip dauguma kitų, net Antrojo pasaulinio karo metais tęsė savo veiklą ir vykdė pamaldas. 2022 kovo 3 d., pasitraukdamos iš Kijevo regiono, keturiais tanko šūviais Rusijos pajėgos sunaikino visą bažnyčią.

Koeningo dvaras 

Sumų regione esantis dvaras, kuriame Piotras Čaikovskis sukūrė savo pirmąjį simfoninį kūrinį. Pastatytas 1762 m. neoklasikiniu stiliumi su baroko elementais įkūnijantis pastatų kompleksas. Pasitraukdami iš Sumų regiono rusų armija padegė pagrindinį pastatą, o sienas pažeidė artilerijos sviediniais.

radarom

Temos: Kultūros paveldas Ukrainoje, Sugriauta bažnyčia Ukrainoje, Ukrainos paveldas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai