Top Baneris

Ukmergiškiai imasi gaivinti viešąsias erdves

2016 gegužės 23 d.
ukmerge.lt nuotr.
ukmerge.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio bendrovės „Panprojektas“ atstovai Ukmergės rajono savivaldybėje pristatė parengtą centrinės Ukmergės dalies – Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis – rekonstrukcijos projektą.

„Susipažinome su trimis viešųjų erdvių sutvarkymo projektinių pasiūlymų variantais ir dabar lauksime, kada projektuotojai apskaičiuos ir pateiks preliminarius kiekvieno pasiūlyto varianto sąmatinius skaičiavimus. Rinksimės tą, kuris bus mums ekonomiškai naudingiausias“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausias specialistas Kęstutis Sabaliauskas. Projektuojama teritorija – 9 hektarų ploto senamiesčio teritorija.

Bendra projekto vertė – daugiau nei 2,3 milijono eurų, jis yra įtrauktas į Vilniaus regiono integruotų teritorijų vystymo programą. Ukmergės rajono savivaldybė kitų metų kovo mėnesį planuoja teikti paraišką dėl šio projekto finansavimo.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad Kęstučio aikštei numatyta reprezentacinės aikštės funkcija, Draugystės skvere turėtų būti įrengta erdvė, skirta muziejaus poreikiams, o Piliavietės kalno parkas būtų skirtas rekreacijai ir poilsiui.

Kęstučio aikštėje siūloma išskirti tris skirtingo pobūdžio zonas: žaliąją poilsio zoną, reprezentacinę aikštės zoną su paminklu ir pramogų–poilsio zoną. Visoje Kęstučio aikštės teritorijoje siūloma menkaverčius medžius pakeisti naujais, pritaikytais augti miesto sąlygomis.

Žaliojoje zonoje numatoma įrengti veją, pastatyti naujus suoliukus. Taip pat būtų įrengta nauja autobusų stotelė su stogu. Vakarinėje aikštės dalyje esamą automobilių stovėjimo aikštelę su riedulinių akmenų grindiniu planuojama palikti, papildomai įrengti dviračių takelį, vedantį iš Piliavietės kalno parko.

Pagrindinis reprezentacinės aikštės akcentas 17 metrų aukščio Lietuvos nepriklausomybės paminklas „Lituania Restituta“. Kol kas neapsispręsta, ar jis liks toje pačioje vietoje, kaip ir iki šiol.

Draugystės skvere prie muziejaus (buvusio kino teatro) siūloma sukurti vientisą erdvę, tarnaujančią muziejaus poreikiams (kamerinėms šventėms, trumpalaikėms ekspozicijoms). Vakarinėje Draugystės skvero dalyje siūloma sukurti terasas, skirtas lauko kavinių įrengimui, kurios galėtų atstoti ložes ar amfiteatrą vykstant renginiams prie muziejaus (buvusio kino teatro). Šalia terasų su kietomis dangomis siūlome įrengti terasas su veja ir gėlynais, sukuriant jaukesnę atmosferą.

Piliavietės parko teritorijoje siūloma įrengti rekreacines vietas įvairaus amžiaus grupėms. Tokiu būdu teritorija kaip miesto parkas atgytų ir taptų atraktyvus ne tik miesto gyventojams, bet ir svečiams.

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti ČIA.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video