Top Baneris

Ukmergės gatvėje bus statoma nauja turgavietė

2017 kovo 28 d.
„Benedikto turgus“
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės gyventojams jau pažįstamoje vietoje – Ukmergės gatvėje, iki gaisro 2015 metais veikusios Centrinės ūkininkų turgavietės vietoje, dar šių metų rudenį duris atvers naujasis – „Benedikto turgus“. Teigiama, kad naujoji prekyvietė sujungs kokybiško ir socialaus turgaus tradicijas su moderniais prekybininkų bei gero maisto mėgėjų bendruomenių poreikiais. Vilniaus miesto savivaldybė jau išdavė statybų leidimą.

„Benedikto turgaus“ vadovė Jolita Krickė sako, kad pagrindinis naujosios turgavietės išskirtinumas – vakarietiška koncepcija, primenanti Ispanijos, Italijos ar Prancūzijos turgus.

„Norime sukurti tokią atmosferą, kurioje būtų jaučiama europietiška dvasia. Kitose šalyse turgūs net įtraukiami į lankytinų vietų sąrašą, laikomi kultūros paveldo dalimi. Tuo tarpu Lietuvoje turgus kol kas laikomas tiesiog apsipirkimo vieta, kurioje galima rasti pigesnių produktų. Tikime, kad maloni aplinka, šiltas aptarnavimas ir, žinoma, kokybiška produkcija pakeis mūsų tautiečių požiūrį į turgų, o atvažiavę užsieniečiai noriai užsuks įsigyti lietuviškų produktų“, – komentavo J. Krickė.

Projekto vizual.

Kadangi „Benedikto turgaus“ vietoje anksčiau buvo įsikūrusi Centrinė ūkininkų prekyvietė, čia jau yra susiformavusios prekybos tradicijos. „Manome, kad vilniečiai greitai pamėgs naująjį turgų, nes daugelis čia lankydavosi ir anksčiau. Dabar ši vieta bus daug modernesnė. Planuojame organizuoti degustacijas, specialius renginius, išskirtinės produkcijos dienas bei kitas aktyvias veiklas visai šeimai. Norime, kad Lietuvos turgus taptų ne tik apsipirkimo, bet ir smagių pokalbių bei receptų dalinimosi vieta“, – teigia J. Krickė.

Turgavietė pasižymės racionaliu suplanavimu bei patogia infrastruktūra. Jos plotas sieks apie 1 200 kv. m. Šalia pastato bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

„Benedikto turgaus“ statybų darbai prasidės jau kitą mėnesį. Jį planuojama atidaryti 2017 metų rudens pabaigoje. Į šį projektą planuojama investuoti apie 2 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video