Top Baneris

Tvorą pasienyje su Baltarusija tikimasi pastatyti iki 2022-ųjų rugsėjo (1)

2021 rugpjūčio 20 d.
tvora pasienis
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija siūlo, kad daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija būtų baigtas kiek daugiau nei per metus – iki 2022-ųjų rugsėjo, jai būtų numatyti iki 152 mln. eurų.

Vyriausybės nutarimo projekte, kurį Ministrų kabinetas turėtų svarstyti pirmadienį, nustatomos ir konkrečios detalės, kad apsauginė tvora, t. y. stulpai su spiraline, maksimaliai ją įveikti kliudančia pjaunančia viela „Concertina“, virš žemės paviršiaus turi būti iškilusi ne žemiau kaip keturis metrus.

Papildomai pjaunanti viela būtų tiesiama ir prie tvoros į Baltarusijos Respublikos pusę. 

Projekte nustatoma, kad tvora turi būti atspari gamtinėms sąlygoms, „agresyvioms medžiagoms“, drėgmei, ji turi būti įrengiama atsižvelgiant į gruntą, apkrovas nuo vėjo ir pan.

Numatyta, kad tvoroje turi būti įrengti vartai ir varteliai, skirti pasienio juostos ir kitų valstybės sienos apsaugos objektų priežiūrai, 

Projekte įrašyta, jog užtvarai įrengti būtų skiriama iki 152 mln. eurų. 

Tvoros tiesimui būtų įsipareigojama teikti pirmenybę, priimti sprendimus „neatidėliojant, per įmanomai trumpiausią laiką“, t. y. projekte dalyvaujančios ministerijos ir kitos institucijos turės spręsti visus su projektu susijusius klausimus skubos tvarka.

Numatoma, kad valstybei, kaip užsakovui, atstovaus Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) – ji valdys visus fizinį barjerą sudarančius statinius ir įrenginius projektą vykdant bei jį užbaigus, teiks rangovams technines užduotis ir derins dokumentus, organizuos atsiskaitymą.

tvora pasienis

Nors projekte kol kas neįrašyta įmonė, kuri vykdytų tvoros tiesimo darbus, premjerė Ingrida Šimonytė yra patvirtinusi, kad tai bus pavesta vienai valstybės energetikos grupės „Epso-G“ įmonių.

Grupės pramonės statinių, elektros pastočių, linijų bei specialiųjų elektros įrenginių statybos įmonės „Tetas“ generalinis direktorius Gediminas Mažeika BNS anksčiau patvirtino, kad įmonė būtų pajėgi įgyvendinti projektą, jos jau klausta apie techninius sprendimus, galimybę įgyvendinti projektą. 

Darbams prižiūrėti ketinama sukurti tarpinstitucinę komisiją. Ją sudarytų Ministrų kabineto nariai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkas, projekto vykdytojo atstovas, stebėtojo teisėmis komisijos veikloje galėtų dalyvauti ir Seimo Audito bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų atstovai.

Prireikus, numatyta galimybė pasitelkti nepriklausomus ekspertus, kitų institucijų ir įstaigų atstovus,

Komisija, be kita ko, turės tvirtinti pirkimus, kurių vertė įsigyjant prekes viršys 214 tūkst. eurų, o perkant darbus – 5,35 mln. eurų. Ji taip pat turės mažiausiai kartą per mėnesį informuoti Vyriausybę apie projekto įgyvendinimo eigą, teikti siūlymus.

Fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija nuspręsta statyti Lietuvai pastaraisiais mėnesiais susiduriant su išaugusia nelegalia migracija. Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija jau pateko per 4,1 tūkst. migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis.

Taip pat priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Reikia Reikia

    2021-08-20, 13:24  

    Statyt siena reikia ir kuo greiciau.

Rekomenduojami video