Top Baneris

Tvarus viešbutis Balyje, jungiantis svečius ir vietinius gyventojus

2021 lapkričio 4 d.
Viešbutis BalyjeTik SA
Kevin Mak, OMA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balyje, Indonezijoje, architektūros studija OMA suprojektavo viešbutį „Potato Head Studios“, kuris, užuot buvęs įprastai prašmatnus ar elegantiškas, sukuria betarpišką atmosferą ir leidžia lankytojams bendrauti su vietiniais gyventojais.

Ant kolonų užkeltas pastatas turi atvirą pirmą aukštą, kuriame vyksta pramoginė veikla, festivaliai ir kultūriniai renginiai. Primenanti tipiškus Indonezijos kiemus, ši pastato dalis, kaip ir kitos, įrengta iš perdirbtų medžiagų, parodo, kad dizainas gali būti pokyčių priemonė.

Autentiškos, vietinės patirties poreikis įtakos rytojaus keliautojo, nebe išteklių vartotojo, o vertybių ir kultūros puoselėtojo, pasirinkimą.

  • Objektas: Viešbutis „Potato Head Studios“
  • VIETA: Balis, Indonezija
  • Architektai: David Gianotten, studija OMA (Nyderlandai)
  • Projekto vadovai: Ken Fung, Fred Awty, Michael Kokora
  • Dizaineriai: Diana Ang, Thorben Bazlen, Von Xiao Chua, Kwan Ho Li, Mike Lim, Ioana Mititelu, Catherine Ng, Slobodan Radoman, Rizki Supratman, Shinji Takagi, Patrizia Zobernig
  • Vietinis architektas: Andra Martin
  • Konstruktoriai: „Aurecon“
  • Kraštovaizdžio konsultantai: „Larch Studio“
  • Plotas: 145,3 kv. m
  • Statybos metai: 2020

Atvirumo ir bendravimo koncepcija

Viešbutis Balyje
Lauko baldai, sukurti britų dizainerės Faye Toogood.

2020-aisiais duris atvėręs viešbutis „Potato Head Studios“ suprojektuotas garsios Nyderlandų studijos OMA, kurią 1975 m. įkūrė žymus architektas Remas Koolhaasas. Naujojo aukščiausios klasės viešbučio ypatumas tas, kad užuot buvęs išskirtinai ekskliuzyvinis, jis yra kultūros centras, atviras ir vietiniams gyventojams. Šio viešbučio įkūrėjas ir užsakovas – žinomas Indonezijoje viešbučių verslo atstovas Ronaldas Akili, dar 2010 m. sumanęs pakeisti vyraujantį Indonezijoje prabangaus poilsio stereotipą – vietinės egzotikos ir maksimalaus ekskliuzyvo junginį, kuris fiziškai atriboja viešbučio svečius nuo mažiau elitinių vietinių gyventojų.

„Visi vardijo aukščiausios klasės restoranų pavadinimus. Mes norėjome kažko, kas neturėtų nieko bendra su elegancija ir išskirtinumu. Tai buvo tai, ko mums trūko gyvenant Džakartoje, – žurnalo redakcijai pasakojo R. Akili. – „Potato Head“ (liet. bulvės galva) buvo mielas, patrauklus pavadinimas, kuris gimė kaip vidinis pokštas tarp įkūrėjų. Akivaizdu, kad nesitikėjome, jog augsime kaip prekės ženklas, nemanėme, kad „Bulvės galva“ kada nors taps kompanija. Tiesiog nusprendėme, kad tai skamba originaliai. Tuo metu, kai kiti vystytojai atidarė restoranus elegantiškais pavadinimais, mes tiesiog sugalvojome šiek tiek pamaištauti.“

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Kūrybiškas kaimas

Viešbutis Balyje
Viešbutis yra didžioji komplekso „Desa Potato Head“ dalis („Desa“ vietinėje kalboje reiškia kaimą).

Taip 2010 m. buvo įkurtas „Potato Head Beach Club“ – restorano ir muzikinio klubo derinys, prie kurio jungėsi 58 numerių viešbutis, suprojektuotas vietinio architekto Andros Martino. 2020 m. šį kompleksą papildė naujasis viešbutis – kultūros centras, kurį jau projektavo OMA studijos architektas Davidas Gianottenas, projekto vykdymą prižiūrint A. Martinui. Pirmasis Balyje įsikūręs studijos OMA sukurtas viešbutis – tarsi kūrybiškas kaimas ant vandenyno kranto, kuriame, kaip rašoma komplekso interneto svetainėje, muzika, menas, dizainas, maistas ir sveikatingumas sąveikauja tarpusavyje.

Viešosios erdvės atviros visiems

Viešbutis Balyje
Kiekvienas komplekso modulis turi savo žaliąją idėją ir yra skirtingo aukščio bei konfigūracijos.

Pagrindiniame komplekso pastate yra viešbučio kambarių korpusas ir priestatai, kuriuose įsikūrė parodų erdvė ir „Saulėlydžio“ baras. Kvadratinės formos kambarių korpusas su 168 kambariais suformuotas tarsi antstatas ant pilonų, primenantis milžinišką baldakimą, po kuriuo atsiradusi erdvė suteikia daug galimybių: atlaisvinant aukštą, esantį žemės lygyje nuo patalpų, atviroje erdvėje suformuojama platforma, kurioje galima rengti kultūrinius renginius arba jausti paprastą kasdienio viešojo gyvenimo foną. Taip pat pro pilonus atsiveria ir paplūdimys nuo pakrantės pusės, kai kita likusi pakrantės teritorija yra užstatyta. Visiems pageidaujantiems atviras ir skulptūrų sodas ant stogo: viešbučio įkūrėjas R. Akili yra žymaus šalyje kolekcionieriaus Rudi Akili sūnus. Ant stogo galima patekti per viešą taką, jungiantį atvirą erdvę su įvairių funkcijų patalpomis, įskaitant restoranus, baseinus ir SPA. Be visų minėtų viešųjų erdvių ir patalpų, viešbučio komplekse įrengti ir paplūdimio baseinas, orientuota į tvarumą laboratorija, įrašų studija ir požeminė diskoteka.

Tvarumo siekis – per tradicijas

Viešbutis Balyje
Didžiąją dalį viešbučio „Potato Head Studios“ Balyje, Indonezijoje, tiek pastato, tiek vidaus įrangos elementų sudaro perdirbtos medžiagos.

Architektūrinė viešbučio kalba, ypač fasadas, skiriasi nuo įprastų studijos OMA projektų: dalyvaujant A. Martinui, statyboms buvo naudojamos daugiausia vietinės arba perdirbtos medžiagos, o indoneziečių meistrai sukūrė savitą betoninę pastato tekstūrą. Tiek išorėje, tiek vidaus koridoriuose esančios sienos pasižymi ypatingu grafiniu piešiniu, inspiruotu Balio būrimo kalendoriaus „Tika“. Sukurti įspūdingas augalų kompozicijas viešbučio bendrose erdvėse įkvėpė Balio salos tradicijos.
Šis itin tvarus naujas viešbutis yra vienas iš vystomo didžiojo tvarumo plano, vykdomo žinomiausiame Indonezijos paplūdimio klube, pradininkų.

Viešbutis Balyje
Viešbutis Balyje
Viešbutis Balyje
Viešbutis Balyje
Viešbutis Balyje

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video