Top Baneris

Tvarumas + estetika – dušo sistema „ALU+“

2024 kovo 29 d.
ALU scaled
Pasidalykite straipsniu

Kasdien naudojama vonios kambario dušo sistema dažnu atveju yra gerai matomas, pagrindinis vonios kambario elementas. Atsakingiems vartotojams, norintiems pasirinkti kokybišką, funkcionalią, elegantišką dušo sistemą ir kartu prisidėti prie planetos išteklių taupymo, kyla klausimų: ar neprastėja gaminių išvaizda, pagrindiniais kriterijais pasirinkus tvarumą? Pasirodo, yra gaminių, kuriuose šios savybės suderintos ir puikiai viena kitą papildo. Tai – naujoji maišytuvų ir dušo sistemų kolekcija „ALU+“, pagaminta iš perdirbamo aliuminio.

Spalvinės tendencijos vonioje skatina tvarumą

Architektas Aidas Brazda (studija „YCL“) įsitikinęs, kad šiandieninėje pasirinkimo gausoje estetika tikrai ne paskutinėje vietoje. „Mums patinka, kai kokybiškas gaminys turi bent kelis spalvinius sprendimus. Nes projektai yra skirtingi. Vieno koncepcija reikalauja tamsesnio atspalvio, kitam reikia įprasto, higieniško chromo“, – teigia architektas.

Šiuolaikiškame interjere emocijai pasiekti pasitelkiamos spalvos, tad ir naujos dušo sistemos gaminamos skirtingų spalvų. „Spalvų atsiradimas vonios interjeruose yra tendencija, kuri skatina aliuminio produktų gamybą, nes jiems lengvai ir be didelės taršos galima suteikti spalvas. Kiti metalai nepasižymi palankiomis savybėmis spalvų atžvilgiu“, – sako vonios įrangos gamintojo „Ideal Standard“ atstovas Baltijos šalims Ignas Jankauskas.

Ilgaamžiškumas – įvertinami ir ateities vartotojų lūkesčiai

Kuriant ir gaminant tvarius produktus kaip „ALU+“, ilgas gyvavimo terminas yra vienas svarbiausių kriterijų. Kuo ilgiau gaminys išliks vartotojo vonios kambaryje, tuo mažesnis bus jo taršos pėdsakas. Estetikos supratimas keičiasi kartu su vyraujančiomis madomis, tačiau žymių dizainerių sukurti gaminiai, tarsi meno kūriniai, tampa nepavaldūs laikui. Naujosios dušo sistemų kolekcijos „ALU+“ kūrėjas yra žinomas italų dizaineris Roberto Palomba. „Produkto kūrimo stadijoje yra įvertinamos ateities tendencijos ir dabartiniai vartotojų lūkesčiai. Pavyzdžiui, daug žmonių skundžiasi vietos trūkumu duše priemonėms pasidėti, todėl „ALU+“ gaminamas su integruotomis ir reguliuojamomis lentynėlėmis“, – atkreipia dėmesį I. Jankauskas. 

Funkcionalumas renkantis dušo sistemas

Architektas A. Barzda tvirtina, kad jo pasirinkimą, šalia estetinių dušo sistemos savybių, labiausiai lemia funkcionalumas. „Tai kaip durų rankena. Jeigu ji bus nepatogi ir neergonomiška, kasdieniniame gyvenime galiausiai pavargsi nuo estetikos, nes norėsi funkcijos“, – sako architektas.

Praėjusių metų rudenį „Ideal Standard“ pristatytos modernios dušo sistemos su integruotu srovės perjungimu. Lengvu mygtuko paspaudimu lietaus dušo galva pavirs stipria masažuojančia vandens srove ar atpalaiduojančia dulksna. „ALU+“ produktai sukurti vandeniui taupyti, tačiau be jokių kompromisų juos naudojant. Labai svarbu, kad vandens srovė būtų pakankamai stipri ir lengvai pašalintų muilą ar šampūną. Kuriant naujos kartos lietaus dušo galvas numatyta atpalaiduojanti lietaus dušo srovė, o vieno valdiklio pasukimu ši srovė persijungia į koncentruotą plaunančią srovę. Taip, net naudojant mažą vandens kiekį, išsiplauti putas iš plaukų yra malonumas“, – patikslina I. Jankauskas.

Gamtinių išteklių taupymas

„Susidūrėm su klientais, kurie klausė, ar įmanoma taupyti naudojant tam tikrus įrenginius. Pasirodo, taip, yra gamintojų, modelių, kurie dozuoja vandens srovę, išpilamo vandens kiekį ir pan. Ir ilgainiui tai padeda sutaupyti. Todėl manau, kad inovatyvūs ir taupūs sprendimai yra svarbūs, aišku, neaukojant funkcionalumo“, – sako A. Barzda.

Vandens taupymas ir efektyvumas yra pagrindinės sritys, kuriose vystosi dušo sistemos. Šiuolaikinė „Ideal Standard“ dušo sistema su didele lietaus galva naudoja tik 12 l/min vandens ir sukuria malonią, bet tvirtą srovę. Dar prieš 5 metus tokio pat dydžio lietaus dušo galva naudodavo apie 20 l/min vandens, o plovimo efektyvumas būdavo toks pat ar prastesnis nei dabartinių vandenį taupančių sprendimų. Termostatiniai dušo maišytuvai ir dušo sistemos, svarbūs energijos ir vandens tausojimo elementai automatiškai palaikant pasirinktą vandens temperatūrą ir apsaugant vartotoją nuo nudegimų, taip pat dominuoja „ALU+“ kolekcijoje

Tvarumas visuose „ALU+“ gamybos procesuose

„ALU+“ kolekcijos produktų gamyboje naudojamas perdirbtas aliuminis, kuris gamybos procesuose yra vienas tvariausių metalų. Aliuminio perdirbimui ir gamybai sunaudojama daug mažiau energijos, išsiskiria daug mažiau CO2 išlakų nei kituose metalų pramonės sektoriuose. Net pačiuose pirmuose gyvavimo ciklo etapuose „ALU+“ produktai palaiko tvarumo idėjas ir skatina perdirbimo pramonę. Gyvavimo ciklo pabaigoje „ALU+“ dušo sistemos taps kitais produktais su mažomis energijos sąnaudomis, nes pagamintos iš 100 proc. perdirbimui tinkamo aliuminio.

„Kai šnekame apie tvarumą, labai svarbu skaidrumas. Tikros ir patikrintos informacijos pateikimas yra kritiškai svarbus priimant sprendimus. Nuo 2023 m. visi „Ideal Standard“ produktai turi energinio naudingumo deklaracijas. Vartotojas gali pamatyti, kiek energijos sunaudojama produkto gamyboje, ir pagal tai atlikti tvarų pasirinkimą. „Ideal Standard“ – vienas iš lyderiaujančių gamintojų tvarumo aspektu, todėl gamyboje yra naudojama didelė dalis žaliosios energetikos, atsisakoma plastikinių pakuočių, naudojamos tvarios žaliavos, tokios kaip aliuminis“, – sako I. Jankauskas.


Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 ŽIEMAPasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video