Top Baneris

Tvarkomas Panevėžio viešasis tualetas: kol kas perdažomas tik fasadas

2021 liepos 29 d.
panevezio tualetas
R.Ančerevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įgyvendinant projektą „Nepriklausomybės aikštės ir jos prieigų sutvarkymas“ bus atnaujinta ne tik aikštės erdvinė struktūra, želdiniai, pakeista aikštės ir prieigų danga, rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, bet ir sutvarkytas viešojo tualeto Vilniaus gatvėje fasadas.

Pritaikys prie projekto koncepcijos

Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovas Tadas Stanikūnas aiškino, kad tvarkant Nepriklausomybės aikštę ir prieigas, viešasis tualetas labai išryškėjo bendrajame projekto kontekste.

„Nuspręsta sutvarkyti viešojo tualeto fasadą, kad jis pernelyg neišryškėtų bendrame projekto kontekste. Tualeto fasadas bus perdažytas. Be to, bus suformuotas papildomas, dirbtinis, fasadas iš medienos lentų. Jos tvirtinamos prie metalinio rėmo vertikalia briauna į išorę. Patekimas į WC planuojamas ne nuo pagrindinio įėjimo, o numatytas naujos nuogrindos įrengimas – drenuojanti dekoratyvinė skalda“, – pristatė viešojo tualeto fasado sutvarkymo darbus T. Stanikūnas ir sakė, kad darbus atlieka bendrovė „Statkorpas“.

Tvarko tik fasadą

Viešuosius tualetus prižiūrinčios įmonės „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vadovas Sigitas Vainauskas teigė, kad Vilniaus gatvėje esančio viešojo tualeto bus sutvarkytas tik fasadas.

„Vyksta Nepriklausomybės aikštės ir jos prieigų rekonstrukcijos darbai, todėl nuspręsta atnaujinti ir tualeto išorę. Jau darbai prasidėjo, bet įstaiga nėra uždaryta ir dirba. Tualeto paslaugos nemokamos. Beje, visų tualetų, kuriuos prižiūri mūsų bendrovė, paslaugos nemokamos. Tokie tualetai veikia, be Vilniaus gatvės, Kultūros ir poilsio parke, Marijonų arba Jaunimo sode ir galinėse miesto maršrutinių autobusų stotelėse“, – aiškino S. Vainauskas.

tualetas panevezys 2
R.Ančerevičiaus nuotr.

Vidaus darbai planuojami

Pasak bendrovės Miesto tvarkymo skyriaus vadovo, planuojamas tvarkyti Vilniaus gatvės tualeto vidus.

„Galvojama sutvarkyti tualetą ne tik iš išorės, bet ir viduje. Pačios silpniausios tualeto vietos – stogas, po lietaus kemšasi nuotekos, su elektra problemos. Šiaip tualetas morališkai pasenęs ir jam būtinas remontas. Tualetas – tvarkomas ir priežiūros darbus atlieka priskirtas žmogus. Reikia priežiūros, nes kartais tenka benamius išvaryti, kurie ten renkasi šaltuoju metu“, – pasakojo apie tualeto priežiūrą S. Vainauskas.

tualetas panevezys 3
Taip atrodys atnaujinti tualetai.

Nukenčia tualetai parkuose

Jis teigė, kad tualetai prižiūrimi ir Kultūros ir poilsio parke bei Jaunimo sode.

„Kultūros ir poilsio parke tualetas duris atvėrė pernai vasarą. Jam priežiūros irgi labai reikia. Ypatingai nukenčia Kultūros ir poilsio parko tualetas. Ten ir vagia, ir sulaužo, ir užkemša.

Paaugliai darbuojasi, nes jie maudosi fontane, tai ir tualetą aplanko. Net ir lipdukai su darbo laiku nulupinėjami“, – aiškino S. Vainauskas apie tualeto įrangos laužytojus.

Raimonda Mikučionytė

jp.lt

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video