Tvari baldų gamybos milžinė – „Inno Line“

Tvari baldų gamybos milžinė – „Inno Line“

Baldų gamybos milžinė – „Inno Line“
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Naujų pramonės objektų atsiradimas mūsų šalyje jau nebestebina, veikiau tenka stebėtis didėjančiomis pastatų apimtimis ir gamybos užmojais bei sparta: apie 50 000 kv. m – 5 ha ploto baldų gamyklos „Inno Line“ statybos SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos truko 9 mėnesius. Naujasis „Inno Line“ pastatas atitinka A++ energinę klasę ir aukščiausius tvarumo reikalavimus, įdiegtos aplinkai draugiškos technologijos, rūpinamasi darbuotojų gerove.

Tvarūs sprendimai

Milžinišką SBA grupei priklausančią gamyklą sudaro dvi dalys – išraiškingas įstiklintais ir suapvalintais kampais administracinis pastatas, kuriame įrengti darbo kabinetai, posėdžių kambariai, valgyklos salė, ir buitinės patalpos gamyboje dirbantiems žmonėms, prie jo prisišliejęs ir vienaukštis gamybinio pastato tūris. Jo viduje suformuotos dvi pagrindinės funkcinės zonos – gamybos, su robotizuota technologine įranga, ir medžiagų bei paruoštos produkcijos sandėliavimo patalpos. Abiejų pastato dalių stogas turi modernią baltos spalvos dangą, kuri, priešingai nei įprasta bituminė, neleidžia saulei jo perkaitinti. Prie gamyklos įrengta 180 vietų automobilių aikštelė, iš jų 20 vietų numatyta elektromobiliams.

„Inno Line“ pastatas atitinka A++ energinę klasę
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Pagrindinės gamybinio pastato konstrukcijos – gelžbetoninės kolonos ir metalinės santvaros, sienos – daugiasluoksnių plokščių (sumuštinio tipo), viso pastato apvalkalo – išorinių atitvarų šilumos izoliacija atitinka aukščiausiai energinei klasei keliamus reikalavimus.

Gamykla turi savo katilinę, kurioje yra kūrenami gaminant baldus susidarantys žaliavų likučiai. Jie pneumatinėmis linijomis yra transportuojami į katilinę. Vasarą susidarančių gamybos likučių perteklius kaip biokuro žaliava parduodamas kitoms gamybos įmonėms – A++ klasės pastatas nereikalauja didelių kuro sąnaudų.

50 000 kv. m (5 ha) ploto baldų gamykla „Inno Line“
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Karštas vanduo paruošiamas naudojant šilumą, išsiskiriančią iš suspausto oro kompresorių, naudojamų pneumatinėms gaminių gamybos linijoms. Cechai šiltuoju vasaros periodu yra vėsinami vėsintuvais – naudojant vandenį. Garinamu vandeniu yra atvėsinamas karštas lauko oras. Jis leidžiasi į patalpos apačią, o šiltas oras, kuris kyla į viršų, ištraukiamas galingais ventiliatoriais. Administracinis pastatas kondicionuojamas modernia vėdinimo įranga.

Stogo konstrukcija yra sutvirtinta, kad ateityje būtų galima ant jo sumontuoti saulės elektrinę.

Didelės apimties ir statybų tempo iššūkiai

Statybos vyko pandemijos įkarštyje ir karo Ukrainoje metu. SBA bendrovei priklausančios statybų vystymo ir valdymo įmonės „Notus Developers“ laukė dideli iššūkiai, tačiau laikmečio turbulencijos statybų spartos nesumažino. „Precizišku planavimu pavyko pastatyti beveik penkių hektarų ploto pastatą per palyginti trumpą laiką. Bendrovė „Notus Developers“ užsakovo vardu padėjo įsigyti žemės sklypą, organizuoti detaliojo plano rengimą, valdė projektavimo ir statybos darbus. Statybinės medžiagos buvo užsakytos tik patvirtinus projektą ir patikimi tiekimo partneriai juos atgabeno sutartais terminais, o tai padėjo išlaikyti statybų tempą ir sutaupyti laiko“, – sako bendrovės vadovas Giedrius Cvilikas. Pasak vadovo, įmonės komanda organizavo medžiagų tiekimą, derino dokumentus ir derėjosi su partneriais. Visus procesus statybvietėje valdė du „Notus Developers“ projektų vadovai.

„Šis objektas yra vienas iš trijų didžiausių, per metus pastatytų Lietuvoje, todėl iššūkiai buvo nemenki, įvertinus pandemiją ir kiek vėliau prasidėjusį karą, didelį statybų tempą, tačiau tuo procesas ir buvo įdomus“, – sako Vytautas Beniušis, vienas iš šios gamyklos projekto vadovų iš įmonės „Notus Developers“. „Pagrindinėmis medžiagomis, tarp jų ir metalo konstrukcijomis, apsirūpinome anksčiau, todėl paskelbtos sankcijos Rusijai ir Baltarusijai statybų procesui įtakos nedarė“, – tvirtina jis. Svarbiausia užduotis, projekto vadovo teigimu, buvo per tris mėnesius – iki šaltojo periodo, sumontuoti laikančiąsias konstrukcijas, uždengti stogą ir sudėti langus, kad būtų galima pastato viduje lieti grindis, atlikti elektros instaliacijos, vandentiekio įrengimo darbus, taip pat atvykstančią jautrią temperatūros pokyčiams technologinę įrangą montuoti jau šildomose patalpose. Dėl didžiulio statybų masto ir siekiant suvaldyti rizikas, pastato darbai buvo skaidomi ir jiems atlikti samdyti keliolika rangovų. Projekto vadovams teko prižiūrėti 49 sutartis, kurios visos buvo įvykdytos laiku. Per patį statybų piką objekte dirbo 120 žmonių. „Pastatas buvo statomas nuosekliais etapais – vienoje jo dalyje jau buvo montuojama technologinė, gamybai skirta įranga, o kitoje dalyje – liejamas grindų betonas, montuojami langai, – komentuoja V. Beniušis. – Lygiagrečiai vyko ir projektavimas – techninio projekto detalizavimas, nes projektavimo sparta taip pat buvo didelė. Elektros pajėgumų paskutiniame etape teko skolintis iš kaimyninės gamyklos, kol buvo sumontuota visa reikalinga elektros tiekimo įranga. Laikinomis oro linijomis atsivedėme 1 MW galios, o tai prilygsta 100 individualių namų elektros energijos poreikiui.“

Šiuolaikinius standartus atitinkančios gamybos linijos ir darbo sąlygos

„Pastato statybos darbai, baigti laikantis nustatytų terminų, įgalino visas jėgas skirti įrangos, baldų gamybos linijų, robotizuotų ir automatizuotų sistemų montavimui ir bandomajai gamybai, kad būtų įvykdyti įsipareigojimai jau metų pabaigoje tiekti klientui maksimalų sutartą produkcijos kiekį“, – sako gamyklos „Inno Line“ vadovas Rolandas Baltuonis.

DJI 0095 NEW
„Inno Line“ archyvo nuotr.

Anot jo, šiuo metu gamykloje kartu su administracija dirba per 600 žmonių. Rūpinantis jų sveikata ir palankiomis darbo sąlygomis, cechuose prie visų darbo vietų yra įrengtos geriamojo vandens stotelės, palaikomas subalansuotas mikroklimatas.

Artimiausiu metu – jau šį rudenį pagal šiuo metu ruošiamą kraštovaizdžio projektą planuojama įrengti aplinką prie gamyklos: poilsio erdvę lauke šalia valgyklos, apsodintą medžiais ir dekoratyviniais daugiamečiais augalais. Iš viso darbuotojams numatytos trys skirtingos poilsio vietos lauke.

Inno line 56

Iškalbingi skaičiai

Statant septynioms futbolo aikštėms prilygstantį gamyklos „Inno Line“ pastatą sunaudota beveik 25 000 t betono – tai yra tiek, kiek sveria Vilniaus televizijos bokštas. Į statybų aikštelę suvežta 2800 t sunkvežimių smėlio, žvyro ir skaldos, 1100 t metalo. Gelžbetonio konstrukcijoms atvežti į objektą reikėjo 250 vilkikų reisų.

‎‎

‎‎

‎‎

‎‎

‎‎

‎‎

‎‎

Temos: Baldų gamybos įmonė, Gamybos inovacijų slėnis, Inno line gamykla, SBA industrinių inovacijų slėnis, Tvari statyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai