Top Baneris

Turto bankas už 2,4 mln. eurų įsigijo saulės parkų dalis

2023 sausio 11 d.
Turto bankas saulėes parkas
Pasidalykite straipsniu

Turto bankas įsigijo penkių saulės parkų dalis, kurių bendra galia sieks 2,21 megavato (MW). Jos saulės energija aprūpins penkis valstybės biurų pastatus Vilniuje ir Kaune. Bendra investicija į įrenginius sieks apie 2,4 mln. eurų (be PVM).

Molėtų ir Kėdainių rajonuose planuojamų saulės parkų dalis įrengs bendrovės „Solar PIV“ ir „Solar P6“.  Saulės energija bus aprūpinami keturi Vilniuje esantys pastatai, kuriuose įsikūrusios Aplinkos, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijos, o Kaune – Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatas Europos prospekte, pranešė Turto bankas.

„Projektas bus įgyvendintas ir elektros energija iš saulės parkų minėtiems pastatams bus pradėta tiekti per pusantrų metų“, – pranešime sakė Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

Parko dalys bus naudojamos bent 25 metus ir padengs didžiąją dalį pastatų elektros poreikio.  Aplinkos projektų valdymo agentūra tam pernai rugsėjį skyrė 1,45 mln. eurų subsidiją. Likusią sumą Turto bankas skirs iš savo lėšų.

Turto Bankas kasmet skirs ir apie 38 tūkst. eurų parko dalių priežiūrai, dar apie 130 tūkst. eurų per metus kainuos sugeneruotos elektros pasaugojimas ESO tinkle.

Skaičiuojama, kad saulės parko dalių generuojama elektros energija kasmet leis sutaupyti apie 340 tūkst. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video