Top Baneris

Turto bankas šiemet pardavė 141 valstybės nekilnojamojo turto objektus

2019 liepos 17 d.
Turto bankas
Turto banko nuotr.

Valstybės nekilnojamąjį turtą (NT) valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas per pirmąjį šių metų pusmetį suorganizavo 473 aukcionus, kurių metu pardavė 141 nekilnojamojo turto objektus. Bendra suma už parduotus objektus sudaro 16,62 mln. eurų.

Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Turto bankas suorganizavo 38 proc. daugiau aukcionų. Parduotų objektų skaičius augo beveik 40 proc., lyginant su 2018 m. pirmuoju pusmečiu, o suma už parduotus objektus išaugo daugiau nei tris kartus.

Turto banko generalinio direktoriaus pavaduotoja veiklai Inga Černiuk.

Turto banko generalinio direktoriaus pavaduotoja veiklai Inga Černiuk.

„Pirmojo pusmečio rezultatai leidžia prognozuoti, kad šie metai bus rekordiniai pagal visus rodiklius – aukcionų kiekį, parduotų nekilnojamojo turto objektų skaičių bei valstybei užtikrintą grąžą, tad ir antrąjį pusmetį planuojame nemažinti veiklos apsukų. Metų pradžioje išsikeltų ambicingų planų vykdymas leidžia valstybei ne tik gauti papildomų pajamų už nereikalingą turtą, tačiau ir sumažinti šių objektų priežiūrai reikalingas sąnaudas“, – sako Inga Černiuk, Turto banko generalinio direktoriaus pavaduotoja veiklai.

Pasak I. Černiuk, rinkoje pastebimas investuotojų suaktyvėjimas, nes 4 iš 5 didžiausių šių metų sandorių įvyko antrąjį šių metų ketvirtį. Per pusmetį didžiausi sandoriai buvo sudaryti dėl šių objektų: Jočionių g. 55, Vilnius (7,2 mln. eurų), Kedrų g. 6, Vilnius (1,33 mln. eurų), Durpių g. 2, Vilnius (1,17 mln. eurų), Jūros g. 4, Klaipėda (0,57 mln. eurų) ir Gedimino pr. 10, Vilnius (0,52 mln. eurų).

Šiemet iš viso planuojama organizuoti daugiau nei 1200 viešųjų aukcionų. Tai 70 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Per 2018-uosius Turto bankas suorganizavo daugiau nei 700 viešųjų aukcionų, kurių metu buvo parduoti 202 nekilnojamojo turto objektai už 8,2 mln. eurų, o taip pat valstybės sklypų, priskirtų savivaldybės pastatams, už 1,7 mln. eurų.

Turto bankas valstybei priklausantį nekilnojamąjį turtą pardavinėja per aukcionų sistemą www.evarzytynes.lt. Įsigyti valstybei priklausantį turtą gali visi fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiregistravę www.evarzytynes.lt.

Turto banko inf.

Komentarai