Top Baneris

Turto bankas aukcione siekia parduoti Libertavos dvaro kompleksą

2022 kovo 21 d.
60555284 1046634428864499 4648172573060759552 n
Facebook.com (Pamirštos vietos) nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Turto bankas aukcione siekia parduoti Molėtų rajone esantį Libertavos dvaro kompleksą.

Registracija į aukcioną prasideda pirmadienį, o pats aukcionas – dar po savaitės.

Aukcione bus parduodami Libertavos dvaro sodybos mediniai rūmai-gyvenamasis namas bei ūkinių medinių ir raudonų plytų mūro pastatų likučiai: svirnas ir tvartas. Pradinė šio turto kaina 26,6 tūkst. eurų.

Dvaro sodyba yra išnuomojamame daugiau nei 4,7 hektarų ploto žemės sklype. Ji įsikūrusi nuošaliau nuo tankiai apgyvendintų teritorijų, aplink daug žalumos, keletas pavienių sodybų, šalia yra Libertavos ežeras.

Elektroninis aukcionas yra viešas, jame gali dalyvauti visi norintys. Dalyvių registracija ir aukcionas vyks Registrų centro platformoje www.evarzytines.lt.

Pustrečio šimto metų istoriją skaičiuojančios Libertavos dvaro sodybos fragmentai su išlikusiais mediniais rūmais, svirnu, tvartu, parku ir jame esančiais smulkiosios architektūros elementais yra kultūros paveldo objektai.

Pasak Turto banko, yra atlikti Libertavos dvaro rūmų ir svirno pastatų fotogrametriniai apmatavimai, kurie naujajam dvaro šeimininkui leistų atkurti ir atstatyti šiuos medinės architektūros kultūros paveldo statinius.

Rašytiniuose šaltiniuose apie šį dvarą nėra daug informacijos. Žinoma, kad XIX a. antroje pusėje Libertavos dvaro sodybą iš Fiodoro Paškevičiaus nupirko Kornelijus ir Marija Makarskai.

Vėliau sodybą paveldėjo Makarskų sūnus Anupras. Būtent jo valdymo laikais – 1882–1922 metais – Libertavos dvaras išgyveno savo geriausius metus, rūmai buvo papuošti įvairiausiais medžio dirbiniais ir raižiniais.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video