Top Baneris

Trys reikšmingiausi vonios kambario pokyčiai

2018 lapkričio 14 d.
vonios kambario
Dizaineriai drąsina į vonios kambarį įsileisti įvairesnių spalvų, raštų, medžiagų.
Pasidalykite straipsniu

Galite perskaityti tūkstantį idėjų, kaip įsirengti svajonių vonios kambarį. Pasitikėti savo estetiniu skoniu ir nuojautomis, uoliai vykdyti interjero profesionalų nurodymus, kur statyti vonią ar unitazą. Bet maža paslaptis yra ta, kad per pusę amžiaus vonios kambarį neatpažįstamai pakeitė santechninės keramikos ir įrangos gamintojų sukurtos bei įdiegtos inovacijos. Apie jas žinodami, savo vonios kambarį tikrai paversite komforto ir estetikos oaze. Tad ką įdomiausio vonios kambariui siūlo gamintojai?

Keramika: plona kaip popierius, tvirta kaip plienas

„Roca“ praustuvas iš „Fineceramic“ medžiagos – liaunos, lengvos, bet itin stiprios.

„Roca“ praustuvas iš „Fineceramic“ medžiagos – liaunos, lengvos, bet itin stiprios.

Į praustuvų dubenis įkomponuotos savotiškos keraminės salelės su reljefine tekstūra.

Į praustuvų dubenis įkomponuotos savotiškos keraminės salelės su reljefine tekstūra.

Taip, perskaitėte teisingai. Pamatiniai santechninės keramikos gamybos principai nesikeitė šimtmečiais, įdomesnės keramikos dizaino idėjos nesulaukdavo didelio gamintojų entuziazmo, nes jų įgyvendinimas technologams tapdavo rimtu galvos skausmu. Bet kai prieš porą metų šveicarų keramikos milžinė „Laufen“ pasauliui pristatė naują patentuotą keramiką „SaphirKeramik“, tapo aišku, kad vonios kambarys sulaukė revoliucinių permainų.

Šveicarai sukūrė ir užpatentavo technologiją, kaip pakeisti įprastos keramikos sudėtį. Išoriškai keramika atrodo taip pat, tačiau lyg mokslinės fantastikos filme staiga įgijo iki šiol nebūdingų ypatybių – tvirtumo, lengvumo ir atsparumo. Praustuvų iš „SaphirKeramik“ sienelių storis sumažėjo iki 4 mm, briaunų – 1–2 mm, o atsparumas lenkimui padidėjo net 2–2,5 karto ir prilygsta… plienui. Tad nieko keisto, kad per porą metų neįtikėtinai plona ir tvirta keramika atnešė reikšmingų šiuolaikinio vonios kambario pokyčių, naujų interjero dizaino madų ir funkcionalumo standartų.

Su „SaphirKeramik“ rinkoje netgi atsirado visiškai naujo tipo praustuvų: „Laufen“ serijoje „Ino“ dizaineris T. Nguyenas pasiūlė unikalų vientisą keraminio praustuvo ir lentynėlės sprendimą, o kolekcijos „Val“ kūrėjas Konstantinas Grcicas sugalvojo į praustuvų dubenis įkomponuoti savotiškas keramines saleles su reljefine tekstūra, kurios gali būti naudojamos kaip muilinės. Panašią medžiagą gamyboje ėmė naudoti ne tik „Laufen“. Ispanų vonios įrangos gamintojo „Roca“ serijoje „Inspira“ praustuvai ir unitazai gaminami iš kitos patentuotos keraminės medžiagos „Fineceramic“, kuri net 30 proc. stipresnė už tradicinę keramiką, o iš jos išdegti gaminiai yra maždaug 40 proc. lengvesni. Ir kiti gamintojai lyg susitarę ėmė ieškoti būdų, kaip suteikti vizualinio lengvumo ne tik praustuvams, bet ir vonioms, unitazų dangčiams. Vizualiai plonėjant keramikai, ėmė „lieknėti“ ir vonios baldai, konkuruodami tarpusavyje precizišku apdirbimu, detalėmis ir funkcionaliu erdvės suplanavimu.

Daugiau spalvų, raštų, medžiagų

Griežtą keramikos gaminių geometriją sušvelnina įvairiaspalvis skaidraus plastiko elementų lengvumas.

Griežtą keramikos gaminių geometriją sušvelnina įvairiaspalvis skaidraus plastiko elementų lengvumas.

Kolekcijos „Kartell by Laufen“ gaminiai gali būti matinės pilkos spalvos.

Kolekcijos „Kartell by Laufen“ gaminiai gali būti matinės pilkos spalvos.

Nėra vieno recepto, kokios medžiagos ar spalvos privalomos vonios kambaryje. Neatsitiktinai dizaineriai drąsina į vonios kambarį įsileisti įvairesnių spalvų, raštų, medžiagų. Net keraminiai praustuvai jau gali būti įvairių spalvų, raštų ir paviršių. Vietoj tradicinės blizgios baltos keramikos glazūros, kuri liečiant atrodo gana šalta, gamintojai siūlo matinių atspalvių apdailą. „Laufen“ siūlo prabangiai atrodančią matinę baltą keramikos glazūrą, o kai kurie kolekcijos „Kartell by Laufen“ gaminiai gali būti matinės pilkos spalvos.

Prie matinių atspalvių puikiai derės dar švelnesnės ir šiltesnės kompozicinės medžiagos, naudojamos vonių ir dušo padėklų gamybai: „Sentec“, kurią „Laufen“ naudoja vonių gamybai, arba minėto ispanų gamintojo „Roca“ medžiaga „Surfex“. Šios medžiagos yra ne tik šiltos liesti, bet ir mažiau slidžios už keramikos glazūrą ar plieno emalį.

Spalvota santechninė keramika yra gana retas pasirinkimas, tačiau spalvų ir gerų emocijų vonios kambariui galima suteikti ir kitaip: pasaulinio garso dizainerio Roberto Palombos sukurtos vonios kambario kolekcijos „Kartell by Laufen“ baldai, aksesuarai gaminami iš įvairiausių spalvų naujos kartos polikarbonato. Bene kasmet spalvų paletė yra peržiūrima ir papildoma: štai praeitais metais joje atsirado madingos smaragdo žalia ir rožinės pudros spalva.

Be to, kūrybingasis R. Palomba sukūrė tris skirtingus geometrinius motyvus, pagyvinančius laisvai statomo praustuvo „Kartell by Laufen“ sieneles. Dekoras yra ilgaamžis, nes spalvotos juostelės dedamos ant keramikos paviršiaus dar prieš galutinį glazūravimo ir degimo etapą.

Dar viena nauja tendencija: daugiau malonių pojūčių suteikia keramika su reljefiniais paviršiais. 2015 m. garsusis dizaineris K. Grcicius „Laufen“ serijai „Val“ iš jau „SaphirKeramik“ sukūrė subtilius reljefinius raštus ant praustuvų paviršių ir keraminių aksesuarų, kurie sulaukė milžiniško populiarumo. Reljefinio paviršiaus, kaip keraminio gaminio dekoro, idėją sėkmingai panaudojo ir Patricia Urquiola, sukūrusi naujausią „Laufen“ praustuvų kolekciją „Sonar“.

„SaphirKeramik“ reljefo detalėms bei tekstūrų elementams suteikia kone juvelyrinės prabangos.

„SaphirKeramik“ reljefo detalėms bei tekstūrų elementams suteikia kone juvelyrinės prabangos.

Nauja patentuota keramika „SaphirKeramik“ tapo įrodymu, kad vonios kambariai sulaukė reikšmingų permainų.

Nauja patentuota keramika „SaphirKeramik“ tapo įrodymu, kad vonios kambariai sulaukė reikšmingų permainų.

Technologijas ir inovacijos – ne tik automobiliuose ir išmaniuosiuose telefonuose

Apie naujoves vonios kambaryje galima pasakoti išties daug. Ryškiausių pokyčių sulaukė unitazai, o gamintojai įveikė išties nemažai iššūkių, kaip užtikrinti kuo efektyvesnį vandens, elektros naudojimą, higienos, priežiūrą ir komfortą. „Laufen“ sukurtą „Cleanet Riva“ galima vadinti kukliu inovacijos stebuklu, kuriame reguliuojamas vandens srovės intensyvumas ir temperatūra, purkštuko padėtis ir judėjimas, keraminio puodo paviršių nuo bakterijų ir nešvarumų apsaugo speciali sumažinto šiurkštumo glazūra LCC („Laufen Clean Coat“). Tačiau gera žinia, kad vis daugiau inovatyvių sprendimų atsiranda standartiniuose serijinės gamybos modeliuose.

„Laufen“ viena pirmųjų vartotojams pristatė naujos kartos unitazą „Rimless“, turintį specialią vandens paskirstymo sistemą (be įprasto antbriaunio), kuri neleidžia kauptis nešvarumams, užtikrina paprastesnį ir efektyvesnį valymą, vandens sąnaudas mažinantį nuplovimą. Unitazai su „Rimless“ technologija ir taupiu vandens naudojimo režimu jau įtraukti į nemažai standartinių „Laufen“ serijų.

Tiesa, dar anksčiau už „Laufen“ unitazo be antbriaunio prototipą sukūrė ispanų santechnikos milžinė „Roca“, tačiau ilgiau, nei planuota, užtruko šio modelio pateikimas masinei gamybai. Šiandien „Roca“ siūlo įvairius pastatomuosius ir sieninius „Rimless“ unitazus.

Ar „Rimless“ technologija yra brangi? Ne, jau galima įsigyti ir ekonominės klasės unitazų be vandens paskirstymo apvado. Kelis jų modelius siūlo populiarus čekų santechnikos gamintojas „JIKA“.

Unitaze „Rimless“ sumontuota sistema neleidžia kauptis nešvarumams.

Unitaze „Rimless“ sumontuota sistema neleidžia kauptis nešvarumams.

Unitaze „Rimless“ sumontuota sistema neleidžia kauptis nešvarumams.

Unitaze „Rimless“ sumontuota sistema neleidžia kauptis nešvarumams.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video