Top Baneris

Trakų senamiestį sieks „išlaisvinti“ nuo automobilių (4)

2021 balandžio 5 d.
trakai
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Siekiant atverti Trakų miesto centrinės dalies tautinį, istorinį ir kultūrinį paveldą, taip užtikrinant saugias ir patogias sąlygas pėstiesiems, dviratininkams ir tuo pačiu „išlaisvinant“ miesto centrą nuo automobilių įgyvendinama Karaimų gatvės humanizavimo galimybių studija.

Nagrinėjama Karaimų gatvės atkarpa, kuri patenka į vieno iš kultūros paveldo objektų – Trakų senamiesčio – teritoriją ir tęsiasi nuo žiedo, per kurį eina 107-asis krašto kelias, iki Karaimų gatvės pabaigos, kur prasideda Vytauto gatvė.

Galimybių studiją rengia Trakų rajono savivaldybės administracija kartu su pirmaujančiais konsultacijų ir tyrimų įmone „Civitta“ ir miesto strategijos, kraštovaizdžio formuotoju „BAULAND“.

Siekiant priimti sprendimus dėl eismo reorganizavimo ir kitų darnaus judumo priemonių, projekto vykdytojai organizuoja kūrybines dirbtuves, kurių metu bus aptariamos Trakų miesto gyventojų įžvalgos apie dabartinę Karaimų g. būklę bei jos suplanavimą, bei bus pristatoma Karaimų g. humanizavimo koncepcija. 

Renginys vyks virtualioje erdvėje balandžio 13 d., 17 val. Nuoroda į registraciją: https://forms.gle/eAgxQ4gTxFaDBxSKA

Prieš renginį taip pat norėtume sužinoti, kaip Trakų miesto gyventojai vertina esamą Karaimų g. būklę. Tad labai kviečiame gyventojus sudalyvauti šioje trumpoje apklausoje ir pasidalinti savo nuomone ir komentarais. Ją užpildyti galite paspaudę šią nuorodą: https://forms.gle/238czyyjWTKbnsbk6


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Pamastymui

  2021-04-09, 12:16  

  Nieko cia gero. Kaž kur skaičiau, kad gėda daro bobutės su P raide lentutėmis, kurios is Valstybės išmaldos neprašo, o pačios savo triusu prie pensijos prisidure per tuos 3 men. Galima juk su Jomis susitarti, kad nemosuotu, o tik ženklą pastatytu ir automobili pasitiktu privačioj valdotj, atikinkamai apsitengusios. Kas liečia dviratininkus ir paspirtukininkus, patis pagalvokit ar imanoma tokiam sraute žmonių jiems judėt. Automobiliai nori tu to nenoti jie judės, nes privačiose valdose kiekvienas kiemas turi 1-5 auto. Kavimės – tiekiama produkcija spec.transportu pirmadienio – šeštadieni, dar yra vežamos šiūkšlės, o čia jau ne mini automobiliai. Siuličiau tiesiog uždrausti parkinga gatvėje, nors nuo to labai nukentės „Trakų paslaugos”. Tai gal geriausia meskit visas jėgas i pakrančiu tvarkyma kur imanoma su pailsėjimo,pasėdėjimo zonomis, nepamirškit ir dviratininkams pažymėti takus.

 • Mama

  2021-04-08, 18:56  

  Vizija gal ir nebloga butu jai gatvė butu dvigubai platesnė ir po kokiu 5-10 metu. Pirmiausiai reiktu paruošti erdves automobiliu parkavimui. Nepamirškim kad butent savaitgaliais, Akmenės pliažas buna sausakimšas. Mieste…visos kertelės užstatytos. Kenčia miesto gyventojai, nes kaip toj rusiškoj patarlėj ” žopu podnial mesto poterial”. Sutvarkykit normaliai pakrante nuo gelezinkelio stoties iki gelbejimo stoties, nepamirškit ir PUSESALIO PILIES PARKO (butu puiki erdvė tėvams su vaikučiais pavėsija, o Karaimu g-vė tam netinka BETONAS). Nupiešti daug ka galim

 • Egidijus

  2021-04-06, 11:37  

  Reikia daugiaaukstes automobilių parkavimo aikštelės. Tada bus kur padėti automobilius.

 • Sveikintina

  2021-04-06, 0:34  

  Idėja tikrai sveikintina. Trakams tai tikrai bus pliusas. Tikėsimės, kad neliks tik ant popieriaus,

Rekomenduojami video