Top Baneris

„Thermo Rostverkas“ – praktiškas ir taupus pamatų liejimas

2023 vasario 21 d.
silputa Thermorostverkas
Pasidalykite straipsniu

„Thermo Rostverkas“ – tai naudojimui paruoštas trijų plokščių rinkinys, susidedantis iš pagrindo plokštės ir dviejų šoninių plokščių. Gniuždymui atsparus pamato klojinys įgeria labai mažai vandens, todėl ypač tinkamas apšiltinti pamatą, nes jo izoliacija kontaktuoja su gruntu. Be to, naudojant bendrovės „Šilputa“ gaminamą „Thermo Rostverką“ pamatų liejimas vyksta trumpiau, kainuoja mažiau. 

Keli pamatų darbai vienu metu

„Thermo Rostverkas“ – polistireno klojinių sistema, skirta rostverko gamybai statybų aikštelėje. Sistemą sudaro vidinė, išorinė ir dugno plokštės bei tvirtinimo elementai. Dugno plokštė turi griovelius, o šoninės plokštės – liežuvėlius, todėl plokštės įstatomos viena į kitą. Sumontuotos plokštės viena kitos atžvilgiu nebejuda, be to, tokia jungtis yra sandari, betonas pro sujungimus neišteka“, – pasakoja Darius Karvelis, „Thermo Rostverką“ gaminančios bendrovės „Šilputa“ verslo vystymo vadovas. Kaip šios plokštės montuojamos, D. Karvelis pasakoja šiame vaizdo įraše.

Vienas „Thermo Rostverko“ privalumų yra tai, kad vienu metu padaromi keli darbai ir išvengiama procesų, kurie kainuoja papildomai. Taip taupomos ir lėšos, ir laikas: nereikia gaminti ar nuomotis klojinių, kurių transportavimas bei montavimas ir atima laiko, ir papildomai kainuoja, nereikia klijuoti šiltinimo medžiagos prie betono, nes šiuo atveju pats klojinys yra izoliacinis sluoksnis. Svarbu ir tai, kad tokiu principu išliejus pamatą lieka mažiau atliekų – juk klojiniams panaudotos lentos dažniausiai keliauja į sąvartyną.

Labai maža „Thermo Rostverko“ vandens įgertis

Kitas labai svarbus „Thermo Rostverko“ privalumas yra tai, kad šis gaminys, kurio šilumos laidumo koeficientas 0,034, gaminamas iš „Peripor“ medžiagos, įgeriančios labai mažus vandens kiekius – tik 0,5 proc. Tai 10 kartų geresnis rezultatas nei paprasto polistireno, kuris įgeria iki 5 proc. vandens. Kai pamatai užpilami gruntu, šiltinimo medžiaga su juo kontaktuoja, tad izoliacinės medžiagos vandens įgertis tampa labai svarbia eksploatacine savybe, nes vanduo mažina izoliacinio sluoksnio šiluminę varžą.

D. Karvelis atkreipia dėmesį, kad labai svarbios yra dar dvi savybės: atsparumas laužimui ir atsparumas atplėšimui. „Savo gaminamą „Thermo Rostverką“ periodiškai išbandome dvigubai didesne apkrova nei plokštės patiria betonavimo metu. Plokštės bandymus atlaiko puikiai“, – sako D. Karvelis, bet pažymi, kad labai svarbu yra ir tinkamas plokščių montavimas, todėl bendrovė „Šilputa“ savo tinklalapyje pateikia tikslią montažo instrukciją, kurioje nurodoma montavimo eiga, tvirtinimo elementų vieta bei jų skaičius.

6 1

Stabilūs pamatai – ilgaamžio, saugaus namo garantas.

„Laikantis mūsų pateiktų instrukcijų, tinkamai sumontavus, „Thermo Rostverkas“ atlaiko didesnes apkrovas nei patiria statybų metu. Surinkti šią pamato rostverko konstrukciją gali vienas žmogus. Montuojant mes rekomenduojame naudoti klijus, tačiau „Thermo Rostverko“ sujungimai puikiai laiko ir be klijų“, – sako D. Karvelis. Kad montavimas būtų paprastesnis, mažiau reiktų pjaustyti plokštes, mažiau būtų atliekų, „Šilputa“ gamina ir kampines plokštes, tinkančias tiek išoriniams, tiek vidiniams kampams.

Lapkritis 1

Plokštės ir jų detalės

Surinkus plokštes į vidų dedama armatūra, tada gręžiamos kiaurymės, plokštės sujungiamos sraigtais, o atstumą tarp jų išlaiko viduje įstatytas plastikinis vamzdelis. Tiek išorines, tiek vidines plokštes sujungia lentos, montuojama plokščių išorėje. Belieka supilti betoną ir darbas atliktas – turite iš karto apšiltintą pamatą.

„Šilputa“ plokščių montavimui reikalingi:

  • plastikiniai vamzdeliai kūginiais galais,
  • srieginiai strypai su veržlėmis ir poveržlėmis,
  • polistirenui klijuoti skirti klojinių montavimo klijai, lentos klojinių sutvirtinimui,
  • dygiuotos metalines plokštelės laikinam sutvirtinimui.

Standartinis „Šilputa“ gaminamų plokščių ilgis – 1200 mm, aukštis – 600 mm plokštės matmenys 1 200 x 600 mm. Pagrindo plokštės storis – 100 mm, vidinės vertikalios pusės – 100 mm, o išorinės vertikalios plokštės storis gali būti 100, 150, 200, 250 mm. Užsakovams pageidaujant ,„Šilputa“ gamina ir nestandartinių dydžių gaminius, t. y. didesnio aukščio plokštes. Tačiau naudojant aukštesnes plokštes tenka rinktis ir kitokią išramstymo schemą, papildomai sutvirtinant apačioje.

„Šilputa“ verslo vystymo vadovas D. Karvelis atkreipia dėmesį ir į pamato apsaugą: „Jei išlietas pamatas paliekamas per žiemą, kas dažnai būna, jį reikėtų uždengti. Pirma, tam, kad tirpstant sniegui ar lyjant, vanduo nepatektų tarp pamato ir izoliacijos – užšalęs vanduo plečiasi ir gali atplėšti polistireną. Antra, negerai, kai apšiltinti pamatai ilgesnį laiką būna saulėje – UV spinduliai keičia bet kurio polistireno paviršių ir po to tenka jį apdirbti mechaniškai. Uždengus problemų nebelieka.“

Visus užsakymus „Šilputa“ atlieka individualiai, pagal kiekvieno užsakovo pamatų brėžinius. Dažniausiai „Thermo Rostverko“ klojiniai naudojami individualių namų statybai, bet šiuo produktu patenkinti ir nedidelius daugiabučius statantys vystytojai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video