Top Baneris

„The New Classic“ – modernus požiūris į klasiką vonios kambaryje

2019 gegužės 9 d.
„Laufen“,„The New Classic“
Pasidalykite straipsniu

„Pirmą kartą itin moderniai „SaphirKeramik“ buvo suteikta klasikinė forma. Ši lengva, elastinga medžiaga suteikė mums unikalią galimybę išreikšti puikų porceliano grožį elegantiškomis ir minkštomis linijomis“, – taip poetiškai apie naująją kompanijos „Laufen“ sanitarinės keramikos kolekciją, pristatytą ISH parodoje Vokietijoje, prabyla jos kūrėjas, pasaulinio garso dizaino žvaigždė iš Nyderlandų Marcelis Wandersas.

Laikui nepavaldų dizainą kuria vardai

Kai du pasaulinio lygio prekės ženklai susivienija dėl išskirtinio rezultato, galima neabejoti jo sėkme. Viena sanitarinės keramikos milžinių – šveicarų kompanija „Laufen“ pakvietė žymųjį dizainerį M. Wandersą, kurio vardu pavadinta pasaulinę šlovę pelniusi produkto dizainą kurianti kompanija Nyderlanduose, sukurti naują gaminių seriją iš specialios patentuotos medžiagos, pavadintos „SaphirKeramik“. Išskirtiniu braižu ir lengva ironija pasižymintis dizaineris (tai atsispindi ir jo įkurtos bei vadovaujamos dizaino studijos Olandijoje „Moooi“ darbuose) įvertino naujosios medžiagos galimybes.

Kam teko matyti ankstesnius kompanijos „Laufen“ gaminius, kurtus kito, ne mažiau žymaus vokiečių dizainerio Konstantino Grčičiaus, žino apie šią medžiagą. Dizaineriai noriai su ja dirba, nes ji suteikia galimybę daug efektingiau išreikšti gaminio formą nei jau mums įprastas santechninis porcelianas. Visų pirma, „SaphirKeramik“ yra daug plonesnė ir tvirtesnė. Jos gamyboje panaudotas mineralas korundas, aptinkamas ir safyro akmenyse (iš čia ir medžiagos pavadinimas), padaro ją tvirtesnę nei plienas, o elastingumu ji gerokai pranoksta įprastą keramiką. Iš jos galima sukurti beveik viską, ką sugalvoja dizaineriai.

Dizaino pasaulis, kaip ir kino industrija, taip pat turi savo žvaigždes. Nekalbant jau apie tokius žymius vardus kaip drabužių dizaineriai Karlas Lagerfieldas, Louisas Vuittonas ir kt., industrinio, arba produkto dizaino kūrėjai yra taip pat gerai žinomi architektams ir interjero dizaineriams, pavyzdžiui, charizmatiškasis niujorkietis Karimas Rašidas, ispanė Patricia Urquiola, prancūzai broliai Erwanas ir Ronanas Bouroulec‘ai ir, be abejo, olandas Marcelis Wandersas, šių metų ISH parodoje Vokietijoje pristatęs naująją sanitarinės keramikos kolekciją „The New Classic“.

laufen the new classic 01

Kuo ypatinga „The New Classic“ kolekcija?

Šios kolekcijos išskirtinumas – stilistiškai išbaigta serija su skirtingais vonios kambario įrengimo scenarijais. M. Wandersui klasikinis stilius tapo įkvėpimo šaltiniu kuriant elegantišką vonios kambarį šiuolaikiniam žmogui, kuris nesivaiko vienadienių dizaino madų, jaučia nostalgiją praeičiai ir laiko patikrintoms vertybėms.

Jau pats kolekcijos pavadinimas „The New Classic“ atspindi dizainerio siekį į klasikinį stilių pažvelgti kitaip. Išlaikydamas bendrą kolekcijos dizaino stilistiką, M. Wandersas sukūrė kelių tipų ir skirtingų matmenų keraminių praustuvų modelius – vieni gali būti pastatomi ant spintelės stalviršio, kiti – dengti spintelę arba būti kabinami atskirai, be spintelės. Prie jų priderinti ir pastatomi bei pakabinami unitazai ir bidė.

Žvilgsnį prikausto ir elegantiška vonia – neatsiejama kolekcijos dalis. Ji gaminama iš kitos kompanijos „Laufen“ sukurtos inovatyvios medžiagos „Sentec“, tačiau vizualiai puikiai dera prie praustuvų iš „SaphirKeramik“. Erdviame vonios kambaryje ją galima įrengti viduryje patalpos.

Ypatingą dėmesį dizaineris skyrė kolekcijos baldams ir aksesuarams. Pastatomųjų ir kabinamųjų spintelių fasadams galima rinktis solidžią tamsinto ąžuolo faneruotę, kuri būdingu klasikai stiliumi kontrastuoja su baltais elegantiškais keraminiais praustuvais, taip pat blizgią baltą ir tamsiai pilką (angl. traffic grey). Iš tos pačios „SaphirKeramik“ pagaminti aksesuarai – muilinės, dantų šepetėlių laikikliai, lentynėlės ir net ovalūs veidrodžiai – tarsi sudėlioja galutinius „The New Classic“ stilistinius akcentus.

„The New Classic“ serija, apimanti plautuves, praustuvų dubenis, tualetus, bidė ir vonią, maišytuvus, veidrodžius ir priedus, taip pat baldus, neliko nepastebėta profesionalų. Parodoje ji jau laimėjo prestižinį „iF Design Award 2019“ apdovanojimą už jausmingą estetikos ir funkcijos derinį ir, tikėtina, ateityje jų pelnys dar daugiau.

laufen the new classic 02

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
PAA
PAA
Komentarai

Rekomenduojami video