Top Baneris

Terrazzo betono grindų sistemos interjere

2018 lapkričio 29 d.
terrazzo
Pasidalykite straipsniu

Mozaikinis betonas – anksčiau ir dabar

Terrazzo (liet. teracas) grindų istorija prasidėjo XV amžiuje Venecijoje, Italijoje. Tų laikų statybininkai naudodavo granito atliekas, kurios likdavo nuo kitų statybos darbų. Smulkios granito dalys būdavo sudedamos ant molinio pagrindo ir šlifuojamos naudojant įrankį – Galera. Meistrai pastebėjo, kad tikrosios terrazzo paviršių spalvos išryškėdavo tik juos sudrėkinus. Tačiau šioje situacijoje buvo rastas netradicinis sprendinys – impregnavimui ir spalvų išryškinimui panaudotas… ožkų pienas.

Netrukus terrazzo paviršiams pradėtas naudoti portlandcementis. Šis patobulinimas padėjo išgauti begales spalvų, papildomą atsparumą ir ilgaamžiškumą.

Šiandien terrazzo – naujai atrasta sena technologija, kuri vis plačiau taikoma moderniam ir unikaliam, dažnai prabangiam interjerui kurti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir įrengimo principai leidžia greičiau įrengti grindis, suteikia papildomą atsparumą ir sukuria vientisus, besiūlius paviršius.

MAPEI – pasaulinis statybinės chemijos gamintojas iš Italijos

Pasaulyje ir Lietuvoje plačiai žinomas gamintojas MAPEI – vienas iš pasaulio statybinės chemijos lyderių, kurio asortimente – daugiau kaip 5000 produktų. Šie produktai apima visas pa grindines statybų sritis, tarp jų ir besiūlių apsauginių ir dekoratyvinių grindų sistemas. Koncernas istoriškai kilęs iš Milano, Italijos, todėl nenuostabu, kad terrazzo grindų sistemos užima ypatingą vietą šio koncerno produktų linijoje.

„MAPEI ULTRATOP terrazzo effect“ – modernus sprendinys šiuolaikinėms terrazzo grindims

Terrazzo grindų paviršiams MAPEI siūlo unikalią ir modernią technologiją, kurios pagrindinis komponentas – ULTRATOP – greitai stingstantis cementinio pagrindo savaime išsilyginantis mišinys, ypač atsparus dilimui. Šis mišinys taip pat naudojamas šiuo metu ypač populiarioms poliruoto ir natūralaus efekto dekoratyvinio betono grindims.

„ULTRATOP terrazzo“ sistema unikali daugeliu aspektų.

Greitas įrengimas, palyginti su tradiciniu (dar dažnai vadinamu sovietiniu) terrazzo.

Plonas dangos sluoksnis – svyruoja tarp 12–25 mm, priklausomai nuo naudojamų natūralių betono mozaikos užpildų frakcijos.

Besiūlis paviršius – nėra poreikio dėti metalinių juostelių. Atkartojamos tik betono pagrinde esamos siūlės.

Švarus ir greitas įrengimo procesas – nuo pagrindo įrengimo naudojant epoksidinius gruntus iki poliravimo sausuoju būdu (pavyzdžiui, naudojant HTC deimantinio poliravimo mašinas). Sausas poliravimas modernia ir pusiau automatizuota įranga padeda išgauti maksimalią paviršiaus kokybę, atliekant poliravimo darbus visiškai be dulkių.

Ekologiškumas ir tvarumas. Visi produktai, naudojami „MAPEI ULTRATOP“ terrazzo sistemoje, yra ekologiški ir nekenksmingi aplinkai. Taip pat pagrindiniai sistemos produktai turi ypač vertingą dokumentaciją – EPD (angl. environmental product declarations) – gaminių aplinkos apsaugos deklaracijas. Šios deklaracijos pagrįstos produktų gyvavimo ciklo įvertinimu, apimančiu informaciją apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai. Šis sertifikavimas ypač aktualus šiuolaikiniu tvarios statybos laikotarpiu, kai projektams vis dažniau keliamas reikalavimas atitikti LEED V4 ir BREEAM reikalavimus.

Galutinio paviršiaus dizaino įvairovė. Įvairios galimos ULTRATOP mišinio spalvos ir galimybė rinktis užpildus, jų frakciją, spalvą. Sistema universali, leidžia išgauti begalę skirtingų galutinio paviršiaus kombinacijų.

Patirtis Lietuvoje

„MAPEI ULTRATOP terrazzo“ toli gražu ne naujovė Lietuvoje. Per pastaruosius metus kartu su architektų komandomis iš „DO ARCHITECTS“, „AKETURI ARCHITEKTAI“, „INBLUM“, „PROCESSOFFICE“, „AKTA ARCHITEKTAI“ ir kt. įgyvendintas ne vienas unikalus ir reprezentatyvus projektas. Vis daugiau architektų, projektuotojų ir klientų renkasi šią sistemą dėl jos universalumo, reprezentatyvumo, detalios techninės dokumentacijos ir kokybiško konsultavimo tiek projektavimo, tiek įrengimo procese.

mapei logo

Išskirtinis MAPEI atstovas UAB „Velve M.S.T.“
Lakūnų g. 24A, LT-09108 Vilnius
El. p. info@velvemst.lt
www.velvemst.lt

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video