Teniso kortai – turtas, kuriantis pridėtinę vertę

Teniso kortai – turtas, kuriantis pridėtinę vertę

TennisSpace
„Tennis space“ Kaune. „TopClay“ grunto danga.

Aktyvus sportas visuomet buvo sveikatos ir optimizmo šaltinis, o pastaruoju metu jis tapo viena iš nedaugelio pramogų. Tenisas, kurį galima žaisti tiek patalpose, tiek lauke, puikiai atitinka griežtus saugumo reikalavimus – yra tik du ar keturi žaidimo partneriai, kurie išlaiko gana didelį atstumą vienas nuo kito.

Stebint didelį aikštelių užimtumą ir jau juntamą jų trūkumą, neabejojama, kad šis elegantiškas ir kupinas azarto žaidimas ateityje ir toliau populiarės, todėl verta susipažinti su teniso aikštyno įsirengimo ypatumais.

Ką svarbu žinoti ir į ką atkreipti dėmesį planuojant teniso kortą?

Prieš pradedant projektavimo darbus, reikėtų atsakyti į klausimą, ar kortas bus naudojamas asmeninėms reikmėms, ar verslui, nuomai. Nes, atsižvelgiant į būsimo teniso korto užimtumą, yra parenkama atitinkama danga, o kiekvienai dangai reikalinga skirtinga korto konstrukcija.

„Yra keturi pagrindiniai aspektai, kuriuos svarbu įvertinti, planuojantis turėti teniso kortą“, – sako įmonės „Grip“, statančios teniso kortus, vadovas Darius Banys.

Finansinis – koks galėtų būti korto statybos biudžetas? Kokios priežiūros sąnaudos? Koks korto nusidėvėjimas? Kiek kainuoja renovacija?

Techninis – statybos niuansai, konstrukcija? Patikimumas ir garantijos? Aplinkosauga? Statybos terminai?

Komfortas – kūno pojūčiai, apkrovos žaidžiant? Traumų tikimybė? Estetinis vaizdas? Kamuoliuko atšokimo aukštis, greitis?

IMG 3907
Privatus teniso kortas. .„Mondo“ sintetinės žolės danga.

Žaidimo niuansai – kokie žaidėjai jausis geriausiai? Kokio lygio varžybos gali būti organizuojamos? Orų poveikis žaidimo kokybei?

Anot „Grip“ vadovo D. Banio, pirmieji du klausimai, finansinis ir techninis, dažniausiai rūpi visiems įmonės  klientams. Komforto ir žaidimo niuansais papildomai domisi tik tie, kurie patys aktyviai žaidžia, taip pat teniso klubai ir centrai.

Kaip išsirinkti tinkamą teniso korto dangą?

Profesionalių tenisininkų varžybos rengiamos tik ant trijų tipų dangų – kietos (angl. hard), grunto ir žolės. Daugiausia turnyrų vyksta ant kietos dangos, ant tokio pagrindo kovojama ir dviejuose iš keturių Didžiojo kirčio turnyrų – „Australian Open“ ir „US Open“. Tuo tarpu mėgėjų sporte dangų tipų skaičius yra dviženklis: taip pat žaidžiama ant įvairių sintetinių dangų ar net asfalto.

padelis1
padelis
Padelio teniso kortai „Tennis space“ Kaune. „Mondo World Padel Tour“ danga.

„Mėgėjų sporte prisideda nemažai sintetinių dangų: sintetinė žolė, kilimas, stabilizuotas molis – šios tarp sintetinių yra populiariausios. Sintetinė žolė iš lauko dangų, matyt, dominuoja, bet vis daugiau atsiranda stabilizuoto molio dangos“, – pasakoja D. Banys.

Teniso klubai ir centrai dažniausiai renkasi kietas (akrilines), molio ir stabilizuoto molio dangas. Svarbu, kad jos atitiktų Tarptautinės teniso federacijos (ITF) standartus ir kortuose būtų galima rengti įvairaus lygio varžybas. Beje, Lietuvoje iš tų dangų, ant kurių žaidžia profesionalai, yra tik grunto ir kietos dangos kortai. Tuo tarpu žolės kortų nėra nė vieno. Kaip atpažinti, kuri danga yra greita, o kuri lėta?

seb arena
„SEB arena“ Vilniuje. „GreenSet“ akrilinė danga.

„Jei kamuoliukas, atsimušęs į dangą, sulėtėja ir pakyla aukštai, tokia danga yra lėta, ir atvirkščiai – jei kamuoliukas, palietęs dangą, nuslysta ir atšoka žemai, tada danga laikoma greita. Geriausi lėtos ir greitos dangos pavyzdžiai atitinkamai yra gruntas ir žolė“, – teigė „Grip“ vadovas D. Banys.

Teniso kortai lengvai

„Nereikia būti profesionalais ir teniso kortų ekspertais, tam esame mes. Padėsime suprasti, suprojektuoti ir pastatyti tokį teniso kortą, kuris tarnaus ir džiugins šeimininką daugelį metų“, – pokalbį užbaigia D. Banys.

grip tenisas
5 1
AELY4693
Seb Arena 2019
BKYY3194
[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba. Architektura) | 2020 lapkritis

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!

[/su_note]

PARTNERIO TURINYS

Temos: Darius Banys, GRIP, tenisas, Teniso kortai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai