Top Baneris

„Teltonika“ Liepkalnyje pradėjo statyti elektronikos surinkimo gamyklą

2023 gruodžio 15 d.
teltonika high tech hill
„2L Architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos aukštųjų technologijų grupė „Teltonika“ Vilniuje, Liepkalnyje, ketvirtadienį oficialiai pradėjo statyti naują elektronikos surinkimo gamyklą, į kurią investuos apie 75 mln. eurų, pranešė grupė.  

„Teltonikos“ grupės įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys sako, kad nauja gamykla bus didesnė nei abi jos gamyklos Vilniuje ir Molėtuose, po gamybos pajėgumus padidins du kartus.  

„Esami gamybos pajėgumai leidžia mums pasiekti iki 1 mlrd. eurų metinę apyvartą, o du kartus padidinę gamybos linijų skaičių 2026 metais galėsime turėti 2 mlrd. eurų metinę apyvartą, jeigu pardavimai eisis sklandžiai“, – pranešime teigė A. Paukštys.  

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, gamykla padės Lietuvoje stiprinti aukštąsias technologijas ir inovacijas.

„Naujojoje gamykloje kuriami daiktų interneto produktai reprezentuos Lietuvą, kaip unikalios ir novatoriškos skaitmeninės produkcijos tiekėją. Tai sukurs dar daugiau galimybių visai Lietuvai ir jos žmonėms“, – pranešime teigė A. Armonaitė. 

22,7 tūkst. kv. metrų ploto gamykloje veiks 10 elektronikos gaminių surinkimo linijų, 20 testavimo linijų, keturios pakavimo linijos, modernus robotizuotas sandėlis bei laboratorijos. 

Gamykla iki 2025 metų pradžios iškils Liepkalnyje vystomo „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parko teritorijoje. Šiame parke, į kurį planuojama investuoti apie 3,7 mlrd. eurų, per penkerius metu keliais etapais iškils 10 naujų gamybinės ir administracinės paskirties pastatų, planuojama įdarbinti apie 6 tūkst. darbuotojų.  

teltonika high tech hill 37
„2L Architects“ vizualizacija

Projekto architektai – studija „2L Architects“.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video