„Teltonika“ gamykla prie Vilniaus – būsimo aukštų technologijų miestelio dalis

„Teltonika“ gamykla prie Vilniaus – būsimo aukštų technologijų miestelio dalis

teltonika gamykla
Norbert Tukaj nuotr.

Daiktų interneto, transporto valdymo sprendimų ir tinklo įrangos gamintojos „Teltonikos“ gamykla buvo baigta statyti dar 2020 m. pavasarį, tačiau dėl pandemijos objektas tinkamai nufotografuotas buvo tik po metų. Ilgai sodrios spalvos fasadu išsiskiriantis pastatas vienišas neužsibus – mat greta jau suplanuotos šešių pastatų „Teltonika High-Tech Hill“ komplekso statybos.

Neapsiribojo standartiniais sprendimais

„Vilniaus architektūros studijos“ architektų komanda, dar 2017-aisiais gavusi užduotį suprojektuoti gamyklą Kuprioniškių rajone, Liepkalnio gatvėje, išsyk žinojo, kad neprojektuos tradicinės metalinės dėžės, todėl užsakovui nuo pat pradžių siūlė drąsesnius fasado sprendimus.

teltonika gamykla
teltonika gamykla
teltonika gamykla

Šiam jie tiko, todėl ir įgyvendinti praktiškai tokie, kokie pateikti pirmuosiuose eskizuose. Gamyklos ir administracinio pastato fasadui buvo parinkta mėlyna spalva. Viena vertus, tokios pat spalvos bendrovės „Teltonika“ logotipas, antra vertus, buvo mintis, kad pastatas kontrasto principu išsiskirtų tiek žaliame fone šiltuoju metų laiku, tiek baltame – žiemą.

Nors sklype jau stovėjo esamas gamybinis pastatas, prie jo spalviškai nebuvo derinamasi, mat šio anksčiau ar vėliau turėjo laukti rekonstrukcija, taigi, naujoji gamykla turėjo padiktuoti naują kryptį šiai dar tik pradedamai plėtoti teritorijai.

Gamyklos fasado šoninėms ir galinėms sienoms, kartu ir fasado apdailai, panaudotos vertikaliai, su paslėptais tvirtinimais montuojamos daugiasluoksnės plokštės. Pagrindiniam reprezentaciniam fasadui – stiklo fasadų sistema, išryškinant vertikalų sudalinimą ir paslepiant horizontalų – panaudojant 30 cm iš fasado išsikišančius vertikalius dangtelius ir horizontalias 2 cm pločio silikonines siūles, būdingas struktūriniam stiklinimui. Pagrindinio fasado ir įėjimo zonos siluetai akcentuoti aprėminant juos aliuminio kompozito plokštėmis.

teltonika gamykla
teltonika gamykla

Patikėta užduotis nenuvylė

Kalbant apie gamybinius pastatus, technologinių, inžinerinių privalumų galima nė nevardyti – šiuolaikinės gamyklos neapsieina be gerų ir brangių sprendimų. Tačiau ir architektūra, patogus suplanavimas, bendrosios erdvės, aplinka čia tampa svarbiais elementais.

„Išgirdus, kad teks projektuoti gamyklą, pirma kilusi mintis, kad tai bus technologiškai pažangus, bet architektūriškai neįdomus angaras, tačiau vėliau, jau rengiant projektinius pasiūlymus, tapo aišku, kad užsakovui taip pat svarbus ir įvaizdis. Užsakovas pageidavo, kad pagrindinis fasadas būtų reprezentatyvus. Jam tiko pirmasis projektinių pasiūlymų metu pasiūlytas fasado variantas, kuris vėliau, kas yra gana reta, be didesnių pakeitimų ir buvo įgyvendintas. Tas džiugina“, – komentavo projekto architektūrinės dalies projekto vadovas Tomas Noreika.

11 VAS Teltonika ©Norbert Tukaj 0040
[prenumerata mailpoet_form_id=”7″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/kranas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”statybų, NT, inžinerijos” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]

Vieno aukšto korpuse buvo suprojektuota didžiulė gamybai skirta salė, kur sumontuotos visos reikalingos technologinės linijos. Antrojo trijų aukštų korpuso pirmame aukšte įrengta šiek tiek gamybos patalpų, keletas administracinių erdvių, sanitariniai mazgai, antrame aukšte – darbuotojams skirtos patalpos, trečiame – biurai. Pradžioje svarstyta įrengti atviro plano biurus, galiausiai nutarta darbo erdves atskirti stiklo pertvaromis.

Aplinkos sutvarkymo sprendimus padiktavo daugybė apribojimų. Į teritoriją turi patekti ir netrukdomai prie dviejų pakrovimo rampų privažiuoti aptarnaujantis transportas, prireikus, visą pastatą turi galėti apvažiuoti gaisrinės automobiliai, taip pat sklype turėjo tilpti pagal reglamentus reikalingos parkavimo vietos. Sklypas nedidelis, džiugu, kad, visą tai sutalpinus, jame pavyko išlaikyti reikalingą žaliųjų zonų procentą ir išsaugoti porą vertingiausių brandžių medžių.

10 VAS Teltonika ©Norbert Tukaj 0065
03 VAS Teltonika ©Norbert Tukaj 0003
12 VAS Teltonika ©Norbert Tukaj 0053
IMG 0283
IMG 0289
04 VAS Teltonika ©Norbert Tukaj 0170
[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]
uab archis

12 naujų statinių simbolizuos mikroschemą. Į šią mikroschemą įsilies ir Kauno architektūros ir statybos bendrovės „ARCHIS“ pastatyta nauja „Teltonikos“ gamykla. Skaityti daugiau >

[/su_note] [su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 birželis-liepa

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!

[/su_note]

PARTNERIO TURINYS

Temos: Gamykla, Teltonika, Vilniaus architektūros studija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai