Top Baneris

„Telia“ atšventė įkurtuves: pristatė naująjį biurą

2019 gegužės 17 d.
„Telia“
Pastato projekto autoriai – architektų biuras „Eventus Pro“, interjero projektuotojai – „A2SM“ architektai Kristina Čimkutė ir Viačeslavas Malenko. Vaidoto Darulio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didžiausios Lietuvoje telekomunikacijų bendrovės „Telia“ darbuotojai iš skirtingų biurų jau įsikėlė ir dirba naujojoje būstinėje sostinės Saltoniškių gatvėje. „Telia“ vadovas Danas Strombergas atskleidžia, kad į darbuotojų gerbūvio gerinimą kompanija investavo 5 mln. eurų, o prie įsikūrimo dirbusi komanda tam skyrė daugiau nei 10 tūkst. valandų.

„Naujoji „Telia“ būstinė, kurioje dirba 1200 žmonių, atveria naujas galimybes darbuotojams ir kompanijai. Žmonės čia gali dirbti laisvai, vieni su kitais bendradarbiauti ir kartu siekti tikslų, kuriant aukščiausios kokybės telekomunikacijų paslaugas ir suteikiant geriausią patirtį klientams. Ne mažiau svarbios ir paties pastato savybės bei jame įdiegtos technologijos, iki minimumo sumažinančios poveikį aplinkai“, – sako D. Strombergas.

Vaidoto Darulio nuotr.

Vaidoto Darulio nuotr.

Naujasis „Telia“ biuras, lyginant su įprastais biurų pastatais, naudoja 40 proc. mažiau energijos, 55 proc. mažiau vandens ir išmeta 46 proc. mažiau anglies dvideginio. Be to, mažiausiai 10 procentų reikiamos elektros energijos pagamina ant stogo įrengti saulės elementai, o pastato sanitariniuose mazguose naudojamas lietaus vanduo, kurį surenka specialūs lietaus vandens kolektoriai.

Pasak D. Strombergo, „BREEAM Excellence“ sertifikatą turinčiame pastate įdiegtos energijos ir vandens taupymo sistemos yra puikus pavyzdys, kaip inovacijos padeda įveikti XXI amžiaus iššūkius, o kompanijos sprendimas čia persikelti jau yra naudingas aplinkai.

Vaidoto Darulio nuotr.

Vaidoto Darulio nuotr.

Šis pastatas taip pat atliepia „Telia Company“ grupės strateginę viziją – iki 2030 metų pasiekti nulinę CO2 emisiją visoje veiklos grandinėje, rūšiuoti arba perdirbti visas atliekas ir į šias veiklas įtraukti 100 proc. darbuotojų.

„Pokyčiai neįmanomi be žmonių ir „Telia“ darbuotojai jau yra įsitraukę. Prie darbo stalų nėra šiukšliadėžių, biure nenaudojami plastikiniai ar popieriniai puodeliai, atliekos rūšiuojamos, spausdiname tik būtinus dokumentus ir naudojame „Follow Me“ spausdinimo sistemą, kuri užtikrina, kad kiekvienas atspausdintas popierius pasiekia savininką“, – vardija D. Strombergas.

Vaidoto Darulio nuotr.

Vaidoto Darulio nuotr.

„Telia“ būstinėje taip pat įrengtos išmaniosios apšvietimo ir šildymo bei vėdinimo sistemos, kurios automatiškai prisitaiko prie lauko sąlygų ir taupo energiją. Pavyzdžiui, jei lauke šviečia saulė ir dėl to temperatūra viduje pakyla, sistema automatiškai įvertina, ar efektyviau būtų užtraukti žaliuzes ir įjungti apšvietimą, ar aktyvuoti kondicionavimo sistemą. Elektros energiją taupo ir išmanioji apšvietimo sistema, kuri įjungia šviesas tik tuo atveju, jei patalpose yra žmonių.

Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje yra 420 vietų automobiliams, iš kurių 40 skirta išskirtinai elektromobiliams. Šiose vietose taip pat yra elektromobilių įkrovimo stotelės, kuriomis galima įkrauti visų rūšių elektromobilius. Tam, kad automobilių statymo vietos būtų išnaudotos efektyviai, „Telia“ darbuotojai sukūrė programėlę „Yzio“, kuri leidžia dalintis parkavimo vietomis tarpusavyje. Parkinge ir pastato teritorijoje taip pat yra 200 vietų dviračiams, motoroleriams, motociklams, įrengti dušai.

Vaidoto Darulio nuotr.

Vaidoto Darulio nuotr.

Bendras „Telia“ būstinės plotas siekia 15 tūkst. kvadratinių metrų, iš kurių biuro erdvėms skirta 13 tūkst. kvadratinių metrų. Svarbiausias šio biuro akcentas yra laisvė: dirbti ten, kur nori, išreikšti save, bendrauti, dalintis. Kiekvienas aukštas suskirstytas į daug skirtingų erdvių, pritaikytų įvairaus tipo darbui. Žmonės gali laisvai pasirinkti jų darbo pobūdį ir asmeninius poreikius atitinkančią erdvę, nuo aktyviųjų poilsio ir pramogų zonų, iki „coffice“ staliukų su minkštasuoliais ir tyliųjų erdvių su standartiniais darbo stalais. Šiose erdvėse taip pat yra įvairių susitikimų kambarių, skirtų tiek „Skype“ skambučiams ar pokalbiams akis į akį, tiek komandų susitikimams.

Į naujas patalpas pirmieji „Telia“ darbuotojai įsikėlė kovo mėnesį, likusieji – iki balandžio mėnesio vidurio. Be pagrindinės būstinės Saltoniškių gatvėje, sostinėje liko dar du „Telia“ biurai: Architektų gatvėje, kur dirba inžinieriai, ir Žirmūnų gatvėje, kur dirba duomenų centrus aptarnaujantys specialistai.

„Telia“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video