Top Baneris

Teismo verdiktas – Olandų gatvėje krematoriumo nebus

2016 rugpjūčio 5 d.
Sauliau Žiūros nuotr.
Sauliau Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Verslininkų ir sostinės savivaldybės ginče dėl krematoriumo statybų Olandų gatvėje tašką padėjo Vilniaus apygardos administracinis teismas. Jo verdiktas – atmesti pareiškėjų – įmonių „Laidotuvių rūmai“ ir Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ – skundą dėl savivaldybės tarybos sprendimo nepritarti krematoriumo įrengimui Olandų gatvėje 22.

Vilniaus miesto savivaldybė džiaugiasi, esą teismas įvertino bendruomenės susirūpinimą ir apgynė vilniečių teises į saugią, švarią ir sveiką gyvenamąją aplinką.

Pasaulyje tokios laidojimo paslaugos seniai nekelia diskusijų, o lietuviai vis dar gąsdinasi mitais apie krematoriumo skleidžiamą kvapą ar kitokią taršą.

Savivaldybė teisme nuosekliai laikėsi pozicijos, kad tarybos šių metų vasarį priimtas sprendimas nepritarti krematoriumo įrengimui buvo teisėtas, priimtas atsižvelgiant į bendruomenės nuomonę ir išanalizavus visus kitus įrodymus bei duomenis.

Savivaldybė pasirėmė ir vasarį atliktos vilniečių apklausos rezultatais: didžioji dalis apklaustųjų pareiškė nepritariantys krematoriumo statybai Olandų gatvėje.

Teismo sprendimas turėtų pradžiuginti kitą Vilniuje statyti krematoriumą planuojančią įmonę – Kėdainių krematoriumą valdančią bendrovę „K2 LT“. Bendrovės „K2 LT“ savininkai krematoriumo statybas planuoja Liepynės kapinėse, greta IKEA prekybos centro, Vilniuje. Jei šiandien neigiamo teismo sprendimo sulaukusios įmonės nesuskubs susirasti kitos vietos krematoriumui statyti, pirmojo Lietuvoje krematoriumo statytojai galės plėtoti savo verslą konkuruodami tik su latviais ir lenkais.

SA.lt ir Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video