Top Baneris

Teismas: kartelyje dalyvavusiai „Biržų rangai“ bauda skirta teisingai

2021 rugsėjo 9 d.
temide teisingumas
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Karteliniuose susitarimuose savivaldybių viešuosiuose pirkimuose dalyvavusi statybų bendrovė „Biržų ranga“ nubausta teisingai, nusprendė teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė įmonės skundą dėl Konkurencijos tarybos skirtos 368,9 tūkst. eurų baudos sumažinimo.

Teismo vertinimu, Konkurencijos taryba visiškai pagrįstai netaikė atsakomybę lengvinančios aplinkybės – sunkios finansinės padėties.

„Šios bendrovės pateikti duomenys apie vykdomus socialinius projektus, galimą darbuotojų atleidimą, pasvarstymai, kad įmonė negalės dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, negali būti pagrindas pripažinti, kad atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra sunki įmonės finansinė padėtis“, – teigiama teismo pranešime. 

Anot jo, argumentai, jog ateityje bendrovei nebus leista dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, laikomi niekuo nepagrįstais, nes perkančiosios organizacijos pačios sprendžia, ar reikalaus, kad tiekėjas nebūtų pripažintas Konkurencijos įstatymo pažeidėju.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad įstatyme nustatyta galimybė prašyti Konkurencijos tarybos atidėti baudos mokėjimą.

VAAT jau antrą kartą nagrinėjo bylą dėl „Biržų rangai“ skirtos baudos dydžio, teisėtumo ir pagrįstumo – tai pirmosios instancijos teismą įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

LVAT šiemet balandį nurodė, kad 2019 metų VAAT sudėtis neatitiko reikalavimų, nes bylą nagrinėjo vienas teisėjas, o ne trijų teisėjų kolegija, todėl byla buvo grąžinta nagrinėti iš naujo.

Konkurencijos taryba 2019 metų birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 metais organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti.

Įmonės sudarydavo sąlygas viena kitai laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

Už Konkurencijos įstatymą iš viso 977,9 tūkst. eurų sankcijomis nubaustos įmonės pripažino pažeidimus, tačiau teisme ginčijo baudų dydžius.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video