Top Baneris

Teismas apribojo buvusių PST ir „Irdaivos“ vadovų veiklą

2022 vasario 18 d.
dalius gesevicius irmantas kubilius
Dalius Gesevičius ir Irmantas Kubilius
Pasidalykite straipsniu

Buvusiems kartelyje dalyvavusių statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) bei „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) vadovams teismas skyrė sankcijas. 

Buvusiam PST vadovui Daliui Gesevičiui apribota teisė penkerius metus eiti įmonių vadovo ar valdybos nario pareigas, jam skirta 14,5 tūkst. eurų bauda, o bankrutuojančios „Active Construction Management“ savininkui ir buvusiam vadovui Irmantui Kubiliui – ketverius metus neleidžiama vadovauti ar būti valdybose, jam skirta 11 tūkst. eurų bauda.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) vasario 17 dieną atmetė abiejų įmonių vadovų skundus ir paliko galioti jiems nepalankų 2020 metų gruodį priimtą Vilniaus apygardos administracinis teismo sprendimą.

LVAT konstatavo, kad tuometis PST vadovas tiesiogiai prisidėjo prie draudžiamo susitarimo sudarymo, nes pats pasirašė daugumą jungtinės veiklos sutarčių, o „Irdaivos“ vadovas privalėjo žinoti, kad jo vadovaujama bendrovė daro pažeidimą, nors sutartis pasirašė ne jis, o bendrovės pirkimų direktorius.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Apriboti buvusių vadovų teisę eiti vadovaujančias pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje ir skirti baudas teismo prašė Konkurencijos taryba. Jos teigimu, ji atsižvelgė į veiksmų, kuriais vadovai prisidėjo prie konkurencijos ribojimo, pobūdį, kartelio trukmę bei pavojingumą ir kitas aplinkybes.

Konkurencijos taryba 2017 metais PST skyrė skyrė 8,5 mln. eurų, o „Active construction management“ –  3,7 mln. eurų baudas už tai, kad jos prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos Vilniaus savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose. 

LVAT 2020 metų birželį galutinai pripažino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai skyrė įmonėms baudas.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video