Top Baneris

„Technopolis“: spalvingi biuruose dirbančių žmonių charakteriai

2018 gegužės 15 d.
technopolis foto paroda 1
D. Ščiukos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Moderniame biure praleistos valandos visiškai nereiškia iš gyvenimo išbraukto laiko. Atidarant septintąjį biurų miesto „Technopolis“ pastatą „Penta“ Vilniuje, šiuolaikiškas darbo vietos ypatybes atskleidžia čia dirbantys žmonės. Fotografas Dainiaus Ščiuka įamžino unikalias čia dirbančių darbuotojų asmenybes ir pasakoja vizualias istorijas, kokius gyvenimus į biurą atsineša jo gyventojai.

Verslo ir meno žinia – ta pati

„Tiek visos „Technopolio“ verslo grupės moto, tiek ir fotografo Dainiaus Ščiukos darbai kalba apie tą patį. Jie siunčia žinutę, kad šiuolaikinis biuras nėra vien tik sienos, langai ir kavos aparatas. Čia dirbantys žmonės su savimi atsineša individualaus gyvenimo dalį, gyvai įsitraukia į biurų mieste verdantį vyksmą, džiaugiasi komfortu, bendradarbiavimo atmosfera, patiria įkvėpimą. Kitaip tariant, darbo vietą apibūdina ne vien pagal moderniausias technologijas įrengtos patalpos, bet ir visa tai, kas įvardijama kaip žmogaus gerovė“, – sako „Technopolis Lietuva“ vadovė Lina Maskoliūnė.

Anot L. Maskoliūnės, „Technopolio“ požiūrį į biure dirbančius žmones apibūdina fotografijų parodos „Penta“ – žmonių biuras“ koncepcija: per portreto detales atskleidžiamas charakteris, žmogaus istorija, individualus asmens gyvenimas. Būtent žmogus ir jo savijauta darbo vietoje, pasak L. Maskoliūnės, šiandien yra svarbiausias kiekvienos sėkmingos įmonės garantas.

„Modernus žmogus nebegali sau leisti, kad darbo vietoje praleistos valandos būtų tarsi kokia nemaloni auka už galimybę gyventi tikrąjį gyvenimą, kuris vyktų tik po darbo. Šiandien visi nori iš gyvenimo gauti kuo daugiau – būtent tai ir norime pasiūlyti kiekvienam, kuris įsikuria „Technopolio“ pastatuose: nuo įmonių verslo poreikius atitinkančių bendrųjų erdvių iki darbuotojų poilsio zonų, restoranų, bendradarbystės erdvių“, – aiškina L. Maskoliūnė.

D. Ščiukos nuotr.

Modernus biuras leidžia atsiskleisti

„Džiaugiuosi turėjęs galimybę susipažinti su labai įdomiais čia dirbančiais žmonėmis, kuriems gyvenimo gerovė, kūrybiškumą skatinanti aplinka yra kur kas svarbiau nei atlygis. Įsitikinau, kad dirbdamas, o gal greičiau gyvendamas savo darbo erdvėje, kiekvienas šios parodos herojų tiesiog išreiškia svarbią savo asmenybės dalį. Be to, per drauge su biurų darbuotojais sukurtas vizualias istorijas iš tiesų galima atpažinti ir daugelį šiuolaikinio žmogaus gyvenimo vertybių“, – sako pripažinimą pelnęs fotografas D. Ščiuka.

Parodoje savo istorijas pasakoja tarptautinio tinklo „Booking.com“ darbuotojas ir skaitymo aistruolis Algirdas, „Penta“ pastato klientų aptarnavimo asistentė Rusnė, „RE/MAX“ darbuotojas Viačeslavas, vyresnio amžiaus darbuotojų charakterį reprezentuoja modernus ir stilingas senjoras Antanas iš „City Service Engineering“. Kiekvieną parodos nuotrauką papildo trumpa istorija, kurioje atsiskleidžia skirtingi gyvenimo būdai, požiūriai, pomėgiai. Pavyzdžiui, magas Gytis pasakoja, kaip magijos pasaulis pasirinko būtent jį.

Fotografijų paroda veiks iki gegužės 21 d. „Technopolio“ biurų miestelio „Penta“ pastate. Vėliau nuotraukos papuoš įvairių pastato erdvių sienas.

Saugios, pokyčiams atviros erdvės

„Technopolio“ grupės Lietuvoje vadovė L. Maskoliūnė taip pat atkreipia dėmesį, kad idėją „daugiau gyvenimo biure“ įmonių grupė augina nuo pirmojo kompanijos žingsnio. Ši Ozo teritorija suteikia visą būtiną patogiam darbuotojų gyvenimui infrastruktūrą: ją patogu pasiekti tiek viešuoju, tiek ir privačiu transportu ir dviračiais, čia jau sukurta visa socialinė infrastruktūra kaip prekybos centrai, kuriasi įvairių paslaugų tiekėjai. Koncepciją palaiko strategiškai patogios pastatų vietos, komfortiška, saugi ir sveika darbo aplinka, aukštas energinis pastatų efektyvumas. Pagal „LEED Gold“ tvarios statybos standartą darbo erdvės įrengiamos naudojant ekologiškas apdailos medžiagas ir baldus, ergonomišką apšvietimą, vėdinimo ir vėsinimo sistemas. Ant „Penta” pastato stogo iškilo saulės elektrinė – antroji „Technopolio“ biurų mieste.

Modernaus biurų miesto sampratos tęstinumą patvirtina ir naujausias bendrovės „Technopolis“ plėtros pavyzdys – septynių aukštų „Penta“ pastatas, kurio bendras nuomojamas plotas siekia 13.800 kv.m. „Pentoje“ įsikūrusioms kompanijoms sukurtos sąlygos produktyviai dirbti, o ne rūpintis biuro aptarnavimu. „Technopolis“ siūlo visas paslaugas iš vienų rankų – nuo administratorės iki maitinimo ar augalų priežiūros.

D. Ščiukos nuotr.

Darbo vietą pasirinko žinomos įmonės

Sparčiai augančiame „Technopolio“ biurų mieste „Penta“ – jau septintasis šio verslo parko narys. Savo specialistams čia darbo vietą pasirinko pačių įvairiausių sričių įmonės: turizmo sektoriaus, logistikos, nekilnojamojo turto, būsto priežiūros ir administravimo. Pastate jau dirba tarptautinė viešbučių užsakymo internetu kompanija „Booking.com“, koncernas „Icor“ bei jo valdomos įmonės: „Icor“, „Axioma“, „City Service“, „Mano būstas“, „Realco“, ir kt. Netrukus įsikelti planuoja ir JAV milžinė – rinkodaros technologijų bendrovė „Bazaarvoice“, čia įkursianti 80 darbo vietų biurą.

Ketvirtame „Penta“ aukšte suplanuota erdvė 12 biurų smulkaus ir vidutinio dydžio įmonėms (nuo 6 darbo vietų, 60–250 kv. m) su bendro naudojimo infrastruktūra – dviem didelėmis virtuvėmis, bendromis poilsio zonomis ir susitikimų salėmis – atitinkanti šiuolaikinių įmonių efektyvumo, atvirumo ir bendradarbiavimo dvasią.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video