Top Baneris

„TEC Infrastructure“ rengs kelio Vilnius–Utena ruožo rekonstrukcijos alternatyvas

2021 rugsėjo 28 d.
betono dangos
Kelias Vilnius–Utena.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „TEC Infrastructure“ parengs keturias 18 kilometrų magistralinio kelio Vilnius–Utena ruožo rekonstrukcijos alternatyvas, iš kurių vėliau Kelių direkcija  pasirinks vieną.

Iš penkių konkurso dalyvių atrinkta „TEC Infrastructure“ už 115 tūkst. eurų per septynis mėnesius turės parengti galimus kelio ruožo nuo 21,5 iki 39,2 km rekonstrukcijos sprendinius. Atsižvelgus į eismo saugą ir organizavimą, intensyvumą ir kaštų bei naudos analizę, Kelių direkcija atrinks geriausią.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, betoninis kelias Vilnius–Utena turi būti sutvarkytas iki 2025 metų pabaigos.

„Labai tikiuosi, kad šio strateginio šalies projekto įgyvendinimo tempas nemažės ir priešprojektiniai pasiūlymai bus parengti be vėlavimų, o galbūt ir greičiau“ , – pranešime teigė ministras. 

kelias vilnius utena

Ruožo rangos darbus planuojama pradėti 2023 metais.  

M. Skuodis šių metų sausį sakė, jog reikėtų iš naujo įvertinti, ar suplanuotas naujas kelias nėra per platus. Anot jo, kelio rekonstrukciją įmanoma baigti 2024-ųjų pabaigoje arba 2025 metų pradžioje. 

2019–2020 metais į kelio rekonstrukciją jau investuota beveik 40 mln. eurų: ruože nuo 16 iki 21,5 km kelias buvo rekonstruotas iš dviejų eismo juostų į keturias, įrengtos dviejų lygių sankryžos, pėsčiųjų viadukai, rekonstruoti inžineriniai tinklai. 

Kelių direkcija anksčiau prognozavo, kad viso kelio atnaujinimas galėtų būti užbaigtas iki 2030 metų

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video