Blog

Tarptautiniame fasadų architektūros konkurso finale – du projektai iš Vilniaus

MO muziejus (organizatorių nuotr.)

Šeštus metus organizuojamame tarptautiniame nekilnojamojo turto fasadų projektų konkurse „Life Challenge“ į finalininkų gretas atrinkti du projektai iš Lietuvos – MO muziejus ir komercinių patalpų bei apartamentų projektas „Studio83“.

MO muziejus, kurį suprojektavo žymusis Danielis Libeskindas ir jo studija „Studio Libeskind“, su bendradarbiais lietuvių architektais „Do Architects“ buvo nominuotas ir pateko į finalinį etapą negyvenamųjų pastatų kategorijoje. Paraišką konkursui pateikė statytojas, bendrovė „Naresta“.

Prieš sudarydama finalininkų sąrašą komisija įvertino net 385 NT projektus iš visos Europos. Galutinį sąrašą sudaro po šešis geriausius fasadų projektus kiekvienos iš šių kategorijų: Vienai šeimai skirtas namas; Daugiabutis gyvenamasis namas; Negyvenamosios paskirties namas; Šiluminė renovacija; Istorinė renovacija; Stulbinanti tekstūra.

Iš viso konkurso „Life Challenge“ organizatoriai į finalinį etapą atrinko 36 projektus iš 26 šalių. Kurie iš jų yra geriausi, nuspręs tarptautinė nepriklausomų ekspertų komisija.

Antrasis finalininkas iš Lietuvos – taip pat sostinėje, Subačiaus gatvėje, esantis projektas „Studio83“, kurį suprojektavo bendrovė „AUM Studio“, o konkursui pateikė darbų vykdytoja, bendrovė „Consolus“. Šis objektas buvo nominuotas šiluminės renovacijos kategorijoje.

Tarp finalininkų pirmauja Austrija su 5 nominacijomis. Po jos eina Vokietija, Lenkija ir Slovakija, turinčios po 4 nominacijas, tada – Italija ir Slovėnija, kurios turi po 3 projektų nominacijas. Taip pat į finalą pateko po du projektus iš Vengrijos, Lietuvos ir Rumunijos. Ir galiausiai, po vieną nominuotą projektą priklauso Bulgarijai, Kroatijai, Čekijos Respublikai, Prancūzijai, Graikijai, Serbijai ir Ispanijai.

Konkurso nugalėtojus buvo numatyta paskelbti šiais metais, tačiau dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos finalinis renginys nukeltas į ateinančius metus. Planuojama, kad konkurso laureatai bus įvardyti ir apdovanoti 2021 m. balandžio 22 d. Valensijoje (Ispanija), teatre „Hemisferic“ vyksiančiame iškilmingame renginyje.

Už mėgstamiausius, labiausiai patikusius konkurso projektus iki šių metų balandžio mėnesio taip pat galėjo balsuoti ir visuomenė. 10 geriausių viešojo balsavimo būdu išrinktų projektų išvardyti „Life Challenge“ interneto svetainėje.

Parašykite komentarą


Atsiliepimų nėra.