Top Baneris

Tarptautiniame fasadų architektūros konkurso finale – du projektai iš Vilniaus

2020 birželio 12 d.
5ee310f7c05e0
MO muziejus (organizatorių nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Šeštus metus organizuojamame tarptautiniame nekilnojamojo turto fasadų projektų konkurse „Life Challenge“ į finalininkų gretas atrinkti du projektai iš Lietuvos – MO muziejus ir komercinių patalpų bei apartamentų projektas „Studio83“.

MO muziejus, kurį suprojektavo žymusis Danielis Libeskindas ir jo studija „Studio Libeskind“, su bendradarbiais lietuvių architektais „Do Architects“ buvo nominuotas ir pateko į finalinį etapą negyvenamųjų pastatų kategorijoje. Paraišką konkursui pateikė statytojas, bendrovė „Naresta“.

Prieš sudarydama finalininkų sąrašą komisija įvertino net 385 NT projektus iš visos Europos. Galutinį sąrašą sudaro po šešis geriausius fasadų projektus kiekvienos iš šių kategorijų: Vienai šeimai skirtas namas; Daugiabutis gyvenamasis namas; Negyvenamosios paskirties namas; Šiluminė renovacija; Istorinė renovacija; Stulbinanti tekstūra.

5ee310f77d0ee

5ee310fc36b4a

Iš viso konkurso „Life Challenge“ organizatoriai į finalinį etapą atrinko 36 projektus iš 26 šalių. Kurie iš jų yra geriausi, nuspręs tarptautinė nepriklausomų ekspertų komisija.

Antrasis finalininkas iš Lietuvos – taip pat sostinėje, Subačiaus gatvėje, esantis projektas „Studio83“, kurį suprojektavo bendrovė „AUM Studio“, o konkursui pateikė darbų vykdytoja, bendrovė „Consolus“. Šis objektas buvo nominuotas šiluminės renovacijos kategorijoje.

5ee310f87e556

5ee310faa9a50

5ee310fbe6c49

Tarp finalininkų pirmauja Austrija su 5 nominacijomis. Po jos eina Vokietija, Lenkija ir Slovakija, turinčios po 4 nominacijas, tada – Italija ir Slovėnija, kurios turi po 3 projektų nominacijas. Taip pat į finalą pateko po du projektus iš Vengrijos, Lietuvos ir Rumunijos. Ir galiausiai, po vieną nominuotą projektą priklauso Bulgarijai, Kroatijai, Čekijos Respublikai, Prancūzijai, Graikijai, Serbijai ir Ispanijai.

Konkurso nugalėtojus buvo numatyta paskelbti šiais metais, tačiau dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos finalinis renginys nukeltas į ateinančius metus. Planuojama, kad konkurso laureatai bus įvardyti ir apdovanoti 2021 m. balandžio 22 d. Valensijoje (Ispanija), teatre „Hemisferic“ vyksiančiame iškilmingame renginyje.

Už mėgstamiausius, labiausiai patikusius konkurso projektus iki šių metų balandžio mėnesio taip pat galėjo balsuoti ir visuomenė. 10 geriausių viešojo balsavimo būdu išrinktų projektų išvardyti „Life Challenge“ interneto svetainėje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video