Top Baneris

Tarp svarbiausių pastato komforto sąlygų – kokybiškas vėdinimas ir kondicionavimas

2020 gruodžio 23 d.
UpTown Hres 002 IMG 7123
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šviesus, lengvas ir švarus verslo centro „Uptown Park“ tūris reikalavo ir estetiškų inžinerinių sprendimų, kuriuos su profesionalų pagalba šiame pastate pavyko pasiekti. Kadangi pastato vystytojai ir projektuotojai akcentavo A+ energinės klasės siekį, taip pat troško išlaikyti kuo švaresnį pastato dizainą, tai netradiciškai įgyvendinti architektams padėjo daugiau nei dešimtmetį oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo srityse besispecializuojanti ir ne vieną žinomą projektą įgyvendinusi įmonė „AIRCS“.

„Ieškant estetiškiausio sprendimo, įranga, kurios nebuvo galima atsisakyti, buvo sumontuota ant pastato stogo, tačiau uždengta dekoratyvinėmis apsauginėmis pavėsinėmis-pergolėmis. Toks sprendimas ne tik sumažino skleidžiamą triukšmą, bet ir pagyvino stogo plokštumą“, – pasakojo bendrovės „AIRCS“ vadovas Andrius Germanovič.

Siekiant, kad pastatas būtų energiškai efektyvus, oro kondicionavimui verslo centre „Uptown Park“, kuriame įsikūręs ir biuras „Vinted“, buvo įdiegta kompanijos „LG Electronics“ – vieno iš pasaulinio rinkos lyderio pagal energinius rodiklius – sistema, kuri užtikrina ne tik mažą elektros energijos suvartojimą, bet ir komfortišką mikroklimatą verslo centro darbuotojams ir lankytojams.

Netvarkytos Uptown 150 IMG 7104

„Patalpoms šildyti ir orui kondicionuoti užsakovas pasirinko trivamzdę orinio šilumos siurblio sistemą, turinčią šilumos atgavimo funkciją. Tai reiškia, kad pastato nuomininkai turi visišką nepriklausomybę ir patys gali pasirinkti jiems tinkamą režimą – šaldymo arba šildymo – bei temperatūrą ir sukurti unikalų savo patalpų mikroklimatą bet kuriuo metų laiku“, – pabrėžė A. Germanovič.

Bendra sumontuotų šalčio sistemų galia pastate siekia 1,1 MW.

Bendrovė „AIRCS“ taip pat įrengė šio verslo centro vėdinimo sistemas. Įmonės specialistai parinko Lietuvos gamintojo „Komfovent“ aukšto efektyvumo vėdinimo įrenginius, turinčius rotacinius rekuperatorius, kurie užtikrina minimalias eksploatacines sąnaudas.

Netvarkytos Uptown 153 IMG 7112

„Iš užsakovo sulaukėme prašymo sukurti maksimalų komfortą pastate, kad pageidaujama temperatūra būtų pasiekta, nejaučiant oro srautų ir didelių temperatūros svyravimų. Ne mažiau svarbus aspektas buvo kuo mažesnis įrangos skleidžiamas triukšmas. Atsižvelgę į viską, pastate įmontavome unikalią „LG Electronics“ valdymo sistemą. Ji valdo tiek oro kondicionavimo, tiek šildymo sistemų darbą ir patenkina darbuotojų bei pastato svečių individualius poreikius – kiekvienas pastato nuomininkas šaltuoju periodu vos kelių mygtukų paspaudimu galės pasirinkti, kokiu būdu bus šildomos jo patalpos: naudojant oro kondicionavimo sistemą ar šildant patalpas radiatoriais“, – sakė „AIRCS“ vadovas.

Bendrovė „AIRCS“ savo klientams siūlo visame pasaulyje pripažintų oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemų gamintojų įrangą, taip pat teikia įvairiapusiškas konsultacijas ir pastate suprojektuotų inžinerinių sistemų palyginimus. Pateikia alternatyvius pasiūlymus ir kompleksinius šildymo, vėdinimo ar vėsinimo sistemų pastatuose arba jų kompleksuose sprendimus, atlieka projektavimo darbus.

AIRCS LOGO JPG

UAB „AIRCS“

Tel. +370 (652) 99 090

El. p.info@aircs.lt

Visorių g. 20,

LT-08300 Vilnius, Lietuva

www.aircs.lt

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video