Top Baneris

Šv. Kristoforo statulėlės – dviem VGTU dėstytojams

2015 gruodžio 18 d.
P. Baltrėnas.
Pasidalykite straipsniu

Skambant fanfaroms, sostinės Rotušėje 18 kartą išdalinti garbingiausi apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems vilniečiams – šv. Kristoforo statulėlės. Tai graži tradicija kasmet prieš šventas Kalėdas pagerbti Vilniui nusipelniusias asmenybes už praeinančių metų nuopelnus menui, mokslui, švietimui, aplinkos apsaugai, už miesto vardo garsinimą ir kt.

Vilniaus miesto ir visų keliaujančiųjų globėjo šv. Kristoforo statulėles įteikė miesto meras Remigijus Šimašius.

Kandidatūras kasmet pasiūlo patys vilniečiai: bendruomenės, aktyvūs miesto gyventojai ir buvę laureatai. Šiemet siūlyta apdovanoti 55 kandidatus, daugiausia – kultūros ir meno srities atstovus, iš kurių tradiciškai išrinkti 10 lyderių.

„Matydamas ir pažinodamas Kristoforų laureatų darbus, kūrybą, semiuosi iš šių talentingų asmenybių idėjų ir stiprybės. Taip, kaip mūsų miesto globėjas šv. Kristoforas neša savąją sunkią naštą ant pečių, taip ir jūs kiekvienas savo žiniomis ir darbais prasmingai nešate savo didelę svarbią naštą, kuri suteikia Vilniui laimėjimų, meilės. Tegu ji bus džiuginanti ir įkvepianti vilniečius kurti miestui ir garsinti jo vardą, – sveikino laureatus miesto meras Remigijus Šimašius.

Tarp apdovanotųjų – Šv. Kristoforo statulėlę už nuopelnus aplinkos apsaugai gavęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto technikos mokslų profesorius, habilituotas daktaras Pranas Baltrėnas, užterštumo kontrolės bei mažinimo technologijų kūrimo pradininkui, jau 20 metų vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos visuomeninei Aplinkos apsaugos komisijai, kuri daug nuveikė, kad vilniečiai kvėpuotų pilna krūtine.

Architektas, pedagogas Gintaras Čaikauskas pagerbtas Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus sostinės architektūrai. 2015-aisiais buvo užbaigti daug itin svarbių laureato projektų Vilniuje: įgyvendintas didelės apimties, modernus Vilniaus universiteto Jungtinis gyvybės mokslų centro projektas, parengtas VU chemijos fakulteto projektas, suformuota nauja viešoji erdvė. Be to, baigta dešimtmetį vykdyta VU Santariškių klinikų plėtra ir modernizavimas, Edukologijos universiteto renovacija.

Šv. Kristoforo statulėlė už verslo visuomeniškumą įteikta Pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui. Aktyviai dalyvaujantis įvairiose Lietuvos ir užsienio verslo, pramonininkų, ekonomikos, švietimo politikos konferencijose, skleidžiantis inovacijų taikymo reikšmės, verslumo idėjas, R. Dargis atsiimdamas statulėlę sakė gavęs ją avansu su įpareigojimu kurti mūsų miestą. Pasak laureato, kurti miestą reikia visiems kartu, nes tik tuomet jis bus jaukus gyventi.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video