Top Baneris

Geriausių rekreacinės architektūros objektų konkurso sąraše – 14 pretendentų

2016 rugpjūčio 22 d.

Šįmet architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas jau tryliktąjį kartą kvietė teikti darbus 2015 metų geriausių rekreacinių, poilsio, landšafto, urbanistinių sprendimų parodai–konkursui. Konkurso rengėjai paskelbė atrinkę 14 nominantų darbų, tarp kurių – Rasų namai, delfinariumo rekonstrukcijos Klapėdoje projektas, lajų takas Anykščiuose ir kt.

Laureatas bus paskelbtas rugsėjo 2 dieną kasmetiniame A. Zavišos fondo renginyje Nidoje.

Geriausią 2015 metais realizuotą rekreacinės paskirties visuomenei atvirą architektūrinį, landšaftinį, urbanistinį sprendimą rekreacinėje aplinkoje, pabrėžiantį vietos tapatumą bei kuriantį kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę, išrinks 5 narių komisija. Komisijos nariai – Lietuvos architektų sąjungos ir A. Zavišos fondo atstovai bei ankstesnių konkursų laureatai.

Nugalėtojo laukiantis apdovanojimas – autorinis skulptūros darbas.

Jau paskelbta ir šiųmečio fondo renginio, kuris vyks rugsėjo 2 dieną Nidoje, Meno kolonijoje, tema –„Projektavimas per tyrimus“.  Viešoji erdvė ir viešasis interesas svarbūs šiuolaikinės architektūros elementai. Viešoji architektūra yra matoma, formuoja mūsų aplinkos veidą. Jos dizainą veikia ne vien laikmečio technologijos ar kiti nūdienos procesai, tačiau ir vietos naratyvai, tradicijos, aplinkos elementai, medžiagiškumas ir kita objektyvi bei subjektyvi informacija – tyrimai, istorijos, realijos. Remiantis jomis kuriamas specifinis dizainas.

Tyrėjų informacija, naudotojų poreikiai ir praktikų interpretavimas sukuria galutinį rezultatą – idėjos ir strategijos evoliucionuoja. Paskutiniuose fondo renginiuose buvo nagrinėti šiuolaikinės architektūros ir viešojo intereso klausimai, aptarti Kuršių nerijos tapatumo ženklai, suorganizuotos „Architektūrinių sustojimų“ kūrybinės dirbtuvės.

Architektūrą lemia daug veiksnių, kurie vis papildo procesą nauja informacija. Kokybiškas tos informacijos (tyrimų) naudojimas pagerina procesą ir rezultatą. Todėl siekiama akcentuoti projektavimo per tyrimus metodikas (ang. „research through design arba design througn research“ ) bei praktines įžvalgas. Šių metų seminare „Projektavimas per tyrimus“ siekiama pristatyti tyrėjų ir praktikų metodus, susijusius su informacijos, lūkesčių ir sprendinių sintezę, dialogu.

Registruotis į renginį.

Architekto A. Zavišos paramos ir labdaros fondas įsteigtas 1999-aisiais, praėjus metams po architekto mirties. Nuo 2003 metų fondas kasmet skiria prizą už geriausią rekreacinės architektūros kūrinį, o nuo 2004-ųjų – ir prizą už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje.

Organizatorių atrinkti darbai sugulė į el. leidinį:

Pagal SA.lt ir organizatorių inf.

Komentarai